Да не го заборавивте? Погледнете како изгледа денес Елвир Мекиќ (фото)

Откако се ожени, пејачот се повлече од македонската музичка сцена и се пресели во Сараево, каде живее со сопругата и синчето.

Елвир Мекиќ во минатото беше еден од најактивните пејачи на македонската музичка сцена, а денес работи и живее во Босна, со сопругата Лејла и синчето Дарис.

Пејачот исто така неодамна издаде нова песна со наслов „Мрзим љубав“, а иако приватниот живот го држи подалеку од очите на јавноста, сепак најдовме фотографија со неговата сопруга, на која се гледа како изгледа денес.

Дали ви изгледа променет или тоа е истиот Елвир кој го паметите?

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови