Пред 16 години оваа фотографија го обиколи светот: Ова бебе денес изгледа вака! (фото)

На 19 август 1999 година медицински тим од Нешвил, Тенеси извршил операција над бремената Џули Армас, односно над бебето на трудницата која била во 21-та недела од бременоста.

Пред породувањето на бебето било дијагностицирано деформација на р`бет, па лекарите се одлучиле на операција пред породувањето.

Фотографија настанала за време на операцијата а веднаш потоа го обиколи светот. Малото момче го фатило за прст лекарот кој го оперирал, а истотот е родено на 2 декември 1999 година.

Самуел денеска има 16 години и користи помагала за потколениците и инвалидска количка за поголема оддалеченост. 

Сака да игра кошарка и да плива, а може да прави се сто можат да го прават децата од негова возраст. 

Најнова вест: Пожар на 2 кат од зграда на ул „Македонија“ во центарот на Скопје (фото)

Вечерва, околу 21:30 часот избувнал пожар во зградата која е на улица “Македонија“. Огнените јазици тргнале од вториот кат, како што неофицијално дознава Exclusive.mk.

Нема повредени и станарите во моментов се пред зградата. Противпожарните екипи стасале со мало задоцнување, но пожарот е изгаснат сега, велат дел од станарите.

„Брзо се ширеше дим, не извадија со маски за кислород“, вели станарка од четвртиот кат на зградата.

Полицијата е на лице место и противпожарните екипи.

Сведоци велат дека пожарот кога избувнал се забележувал од Рекорд, штто значи голем бил.

(при преземање содржини - информации и фотографии наведете извор)

Изјавите на Раста ја шокираа јавноста: Сакам да ја видам ќерка ми со џоинт во рака! (видео)

Стефан Ѓуриќ Раста отсекогаш консумира марихуана и тоа јавно и отворено, а водителката на телевизија IDJ го праша како на неговата ќерка ќе и објасни зошто го прави тоа.

Неговиот одговор ги изненади сите.

Погледнете го делот од интервјуто каде ја спомнува оваа тема:

Ексклузивно откриваме: Ова е младата пејачка со која Карлеуша планира да снима дует! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша подготвува две нови песни за ова лето и во последните неколку дена интензивно размислува за дует со пејачот Сенида.

Сенида направи вистински бум кај помладата популација со нејзината песна „Слаѓана".

Слушнете го нејзиниот актуелен хит:

Најчитани

Твитови