Како денес изгледа актерката што ја играше билкарката од „Бушава азбука“ (фото)

Во осумдесетите и деведесетите години на минатиот век на Македонската радио телевизија се емитуваа многу квалитетни и поучни македонски серии.

Една од нив беше и безвременската „Бушава азбука“. Многу генерации израснаа со неа и ги научија првите чекори на писменоста. Во серијата имаше многу актери кои беа пепознатливи по интересните улоги.

Еден од безвременските ликови на оваа хит серија беше и билкарката, која ја играше македонската актерка Мими Таневска. Времето тече, па така се менува и физичкиот изглед на луѓето. Еве како денес изгледа Мими (билкарката од „Бушава азбука“).

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови