Нешто незамисливо, а воедно и најмило: Маж и гепард се најдобри пријатели (фото)

Гепардот Габриел го обожава Долф и постојан го лиже по лицето и го прегрнува со шепите.

Долф си Вокер (50) го сретнал Габриел во центарот за згрижување на гепарди во Јужна Африка, каде со прекини волонтирал 4 години.

Се запознале кога гепардот Габриел имал само 8 месеци и брзо формирале специјална врска. Долф со рака го хранел младенчето и лежел до него.

Тој вели дека треба навистина долго време за да формирате врска на доверба со диво животно.

Долф отсекогаш сонувал да се спријатели со некој предатор и сега има таков пријател и секој пат кога оди во центарот во Јужна Африка, Габриел го прегрнува со шепите и го лиже по лицето.

„Габриел се сеќава на специјалната врска што ја имавме додека беше мал и ги памети работите што ги правев за него“, вели Долф.

Сега Долф живее во САД, но оди и го посетува Габриел. Сепак, првиот миг секој пат е внимателен затоа што гепардот е диво животно.

Минатата година тој успеал официјално да го купи Габриел и да стане негов сопственик и со тоа да му бидат дозволени регуларни посети кај него секој пат кога ќе допатува од САД.

Потресна исповед на 29 годишна девојка која започнала љубовна врска со џихадист!

29 годишната Кимберли Мајнерс од Лондон тврди дека по пат на интернет започнала врска со регрутатор од Исламската држава во Велика Британија, Навид Хусеин и дека за малку ќе завршела во Сирија како негова жена. Кимберли, инаку гламурозен модел, открила дека регрутаторот на терористичките групи се обидел да ѝ го испере мозокот и да ја наговори да дојде во Сирија и да стане нова „бела вдовица“, како Сали Џоунс, џихадистка од Велика Британија која загинала во Сирија заедно со синот по воздушен напад.

Таа вели дека поради осаменост, на друштвените мрежи се спријателила со луѓе од Сирија, па за разлика од гламурозните фотографии кои порани ги објавувала, почнала да објавува фотографии на кои лицето ѝ е целосно покриено. Тогаш била, како што вели, опседната со Хусеин.

Таа била уапсена минатата година откако биле откриени пораки со него во кои ѝ испратил упатства за правење бомби.

„Сега се срамам од тоа, но ми годеше вниманието. Бев толку осамена, а со него се чувствував како негде да припаѓам.“ раскажала и додала дека била многу потиштена по спонтаниот абортус и прекинот со вереникот.

8 години по ред беше вистинска ѕвезда на секое Светско првенство. Погледнете како изгледа денес Лариса Рикелме!

Пред 8 години на Светското првенство кое се одржа во Јужна Африка сите очи покрај во фудбалерите, беа вперени во навивачката на Парагвај која се прослави со своите бујните облини и провокативни изданија на трибините. И овој Мундијал не може да помине а да не се присетиме на Лариса Рикелме.

И ако мислевте дека ќе ве изненадиме со некоја нова фотографија на која таа изгледа проклето секси, овој пат не. За жал на многумина, „навивачката“ кариера на оваа згодна бринета е завршена, а таа денес е целосно посветена мајка и сопруга. Во моментов се бави со мода и глума па себеси се претставува како блогерка и актерка. А како изгледа денес? Погледнете...

Жари и пали: Кејт Аптон најсекси жена за 2018 година! (ФОТО)

Американскиот топ модел Кејт Аптон повторно ја краси насловната страна на списанието „Максим“, и овој пат со минимално облека на себе успеа да го привлече вниманието на сите. Без конкуренција и оваа година Кејт ја понесе титулата најсексапилна жена!

Фотосесијата за списанието е снимена во Израел од познатиот француски моден фотограф Жил Бенсимон, кој е поранешен сопруг на супермоделот Ел Мекферсон! 

Најчитани

Твитови