Го победи ракот во последна фаза и години подоцна со насмевка ги посети лекарите кои и дале само 3 месеци живот!

Откако пред две години на Џуди Перкинс од Флорида лекарите и дале уште само три месеци живот поради рак на дојка во подмината фаза таа денес со насмевка им се врати на тие истите лекари потполно здрава. 

На 49- годишната американка откако и бил дијагностициран карцином на дојка во напредна форма и метастази низ целото тело не постоело начин да таа се лечи со конвенционална терапија. Во консултација со тим експерти таа се одлучила за нова експерипентална терапија. 

Кога телото се соочува со оваа болест, имунолошкиот систем на пациентот веќе се бори со туморот и ја губи битката, а загуби трпат белите крвни клетки во однос на ракот. Затоа лимфоцитите се отстрануваат од примерокот на крв на пациентот, во лабораторија се изложуваат на дополнителна супстанција која ги претвора во клетки убијци и се враќаат во организмот на пациентите.

Околу 90 милијарди такви станици биле вбризгани во телото на Џуди. Истите мутации кои предизвикуваат рак, всушност се негова Ахилова пета.

„Сè уште е многу експериментално и допрва учиме како се тоа да го работиме, но постои можност да се примени на секој вид на рак. Пред нас е уште многу работа, но терапијата има потенцијал- единствен лек за секој пациент„ - вели д-р Розенберг кој успеал со оваа терпија да ја излекува Џуди.

Околу една недела по почетокот на терапијата, почнав да чувствувам нешто, како да ми се намалува туморот во градите. Неколку недели подоцна туморот целосно исчезна, изјавила 49-годишната американка во интервју за Би-Би-Си, која во моментов ужива патувајќи низ светот.

Имале секс секој ден во месецот - крајниот ефект сите ќе ве „заскокотка“ (видео)

Три пара, од кои два хетеросексуални и еден хомосексуален, го прифатиле предизвикот - одлучиле да водат љубов секојдневно во текот на 30 дена.

- Сексот ја одржува хемијата, физичкото зближување со саканата личност помага емотивно, дури и духовно да се поврзете, тврди сексуалниот терапевт Ава Кадел.

Сепак, паровите приметиле дека секојдневниот секс воопшто не е толку забавен како што очекувале.

Еден од паровите „паднал’“ веќе на осмиот ден, а другите признале дека им било страшно тоа што најубавата работа на светот им се претворила во обврска.

- Испадна многу, многу потешко отколку што очекувавме, заклучија сите парови.

На крајот од предизвикот признаа дека повеќе никогаш нема да го форсираат „распоредот“ на сексот, но дека ова искуство им ги отворило очите.

Секс совети за мажи од искусни БИСЕКСУАЛНИ жени

Многу мажи сметаат дека знаат сè за женското тело и задоволство, а празнините ги пополнуваат со порно и машки разговори.

Но, вистината е дека најголем експерт за женската анатомија и оргазам се бисексуалните жени. Тие самите испорачуваат задоволство на другите претставнички од својот пол, како и истражуваат и на кој начин им делуваат машките милувања.

Затоа неколку дами смело одлучија да ги посоветуваат претставниците на посилниот пол за тоа како да се справат најдобро во кревет:

Нема правило за женскиот оргазам

Може да сте прочитале десетици материјали за она што ги возбудува, но секоја жена е единствена и не може да биде потчинета на неколку научни или уметнички описи. Подобро експериментирајте, зборувајте отворено и нека таа да ви поткаже како да ја задоволите.

Гледајте порно колку сакате, но не учете движења од него

Сексот треба да се базира на заемно задоволство. Сите знаеме дека во порно женските оргазми се симулација и сè се врти околу тоа мажот да заврши. Односно – фокусот е на неговото задоволство. Често предиграта и оралните бакнежи, насочени кон жените, се незадоволителни, а грубото влечење и тресењето не се манири за повеќето жени и наместо радост, им носи болка.

Посветете внимание на врската со градите

Иако мажите знаат дека градите се ерогена зона, тие продолжуваат да им испуштаат помалку внимание. Или, поаѓајќи од горната точка, да ги третираат како балони со вода, кои можат да ги стискаат со која сила сакаат. Женските гради треба да се третираат со нежност. За да ги возбудите, користете не само прсти, туку и јазик и менувајте го интензитетот на притисокот врз нив.

Половиот орган е најсилното оружје, но тој не учествува во сите “битки”

Сексот не е само пенетрација. А, и да бидеме искрени, овој дел од него не трае доволно долго (кај дел од мажите), за да задоволи една жена и да ѝ донесе оргазам. Загревањето, предиграта и оралните бакнежи се многу важни компоненти, за да може таа да се наслади на вистинскиот дел на актот и да посака повторување. Допирајте ја нежно, дразнете ја, зборувајте ѝ немирно, обожувајте ја со уста и прсти, и само тогаш покажете ѝ ги тајните движења.

Не престанувајте да ѝ кажувате со зборови колку ви се допаѓа нејзиното тело 

Жените сакаат со ушите, сте слушнале стотици пати, нели? За да ја натерате да се опушти и да биде поактивна во креветот, таа има потреба да слуша колку ја сакате и колку секси ја сметате. Комплиментите делуваат како афродизијак на дамите и ништо чудно таа да ослободи лавица во себе.

Марија Шерифовиќ и покрај дождот собра над 10 000 луѓе во Нови Сад - Еве дел од спектаклот (фото)

Поп ѕвездата Марија Шерифовиќ вчера вечер во рамки на фестивалот Тамбурица фест во Нови Сад одржа спектакуларен концерт.

И покрај лошите временски услови таа собра публика над 10 000 фанови.

Најчитани

Твитови