Животот како на хорор филм: Вака живеат сексуалните работнички во градот - бордел Кандапара! (ГАЛЕРИЈА)

Бангладеш е една од ретките муслимански земји во светот каде проституцијата е легализирана.

Кандапара борделот во областа Тангаил е најстариот и втор по големина бордел во земјата, постои повеќе од 200 години. Беше срушен во 2014 година, но повторно беше вратен во употреба со помош на локалните невладини организации. Многу жени се родени и пораснати во овој град-бордел.

Посетителите и поддржувачите на борделот веруваат дека сексот е работа како и секоја друга работа и дека тие жени не сакаат да работат нешто друго. Денес, овој борделски кварт е опкружен со ѕид и е место со правила и хиерахија на моќта кои многу се разликуваат од остатокот на тамошното општество. Во рамките на борделот, жените се слаби, но и моќни. Најзагрозени се тогаш кога влегуваат во борделот, тогаш се викаат „врзани девојки“ и обично имаат од 12 до 14 години.

26-годишната Јасмин има два сина. Таа како тинејџерка побегнала од дома кога родителите се обиделе да ја омажат. На улиците на Бангладеш ја пронашол макро кој ја продал во борделот Кандапара. Редовно била тепана од претпоставената бидејќи се обидела да побегне и втор пат, овој пат од борделот.

13-годишната Асма Рајамони била родена во борделот бидејќи и нејзината мајка работела таму. Се откажала од училиште бидејќи другите деца ја малтретирале поради работата на нејзината мајка. Асма не сака да работи во бордел, а Кандапара е сега нејзин дом.

Овие девојки обично доаѓаат од сиромашни семејства и често се жртви на трговија со луѓе. Немаат слобода или права. Им припаѓаат на некоја од постарите жени, често имаат долгови. Откако ќе ги исплатат своите долгови стануваат независни сексуални работнички. Тогаш можат да си ги бираат клиентите и да ги одбиваат оние кои не им одговараат, како и да ги задржат заработените пари.

Имале секс секој ден во месецот - крајниот ефект сите ќе ве „заскокотка“ (видео)

Три пара, од кои два хетеросексуални и еден хомосексуален, го прифатиле предизвикот - одлучиле да водат љубов секојдневно во текот на 30 дена.

- Сексот ја одржува хемијата, физичкото зближување со саканата личност помага емотивно, дури и духовно да се поврзете, тврди сексуалниот терапевт Ава Кадел.

Сепак, паровите приметиле дека секојдневниот секс воопшто не е толку забавен како што очекувале.

Еден од паровите „паднал’“ веќе на осмиот ден, а другите признале дека им било страшно тоа што најубавата работа на светот им се претворила во обврска.

- Испадна многу, многу потешко отколку што очекувавме, заклучија сите парови.

На крајот од предизвикот признаа дека повеќе никогаш нема да го форсираат „распоредот“ на сексот, но дека ова искуство им ги отворило очите.

Секс совети за мажи од искусни БИСЕКСУАЛНИ жени

Многу мажи сметаат дека знаат сè за женското тело и задоволство, а празнините ги пополнуваат со порно и машки разговори.

Но, вистината е дека најголем експерт за женската анатомија и оргазам се бисексуалните жени. Тие самите испорачуваат задоволство на другите претставнички од својот пол, како и истражуваат и на кој начин им делуваат машките милувања.

Затоа неколку дами смело одлучија да ги посоветуваат претставниците на посилниот пол за тоа како да се справат најдобро во кревет:

Нема правило за женскиот оргазам

Може да сте прочитале десетици материјали за она што ги возбудува, но секоја жена е единствена и не може да биде потчинета на неколку научни или уметнички описи. Подобро експериментирајте, зборувајте отворено и нека таа да ви поткаже како да ја задоволите.

Гледајте порно колку сакате, но не учете движења од него

Сексот треба да се базира на заемно задоволство. Сите знаеме дека во порно женските оргазми се симулација и сè се врти околу тоа мажот да заврши. Односно – фокусот е на неговото задоволство. Често предиграта и оралните бакнежи, насочени кон жените, се незадоволителни, а грубото влечење и тресењето не се манири за повеќето жени и наместо радост, им носи болка.

Посветете внимание на врската со градите

Иако мажите знаат дека градите се ерогена зона, тие продолжуваат да им испуштаат помалку внимание. Или, поаѓајќи од горната точка, да ги третираат како балони со вода, кои можат да ги стискаат со која сила сакаат. Женските гради треба да се третираат со нежност. За да ги возбудите, користете не само прсти, туку и јазик и менувајте го интензитетот на притисокот врз нив.

Половиот орган е најсилното оружје, но тој не учествува во сите “битки”

Сексот не е само пенетрација. А, и да бидеме искрени, овој дел од него не трае доволно долго (кај дел од мажите), за да задоволи една жена и да ѝ донесе оргазам. Загревањето, предиграта и оралните бакнежи се многу важни компоненти, за да може таа да се наслади на вистинскиот дел на актот и да посака повторување. Допирајте ја нежно, дразнете ја, зборувајте ѝ немирно, обожувајте ја со уста и прсти, и само тогаш покажете ѝ ги тајните движења.

Не престанувајте да ѝ кажувате со зборови колку ви се допаѓа нејзиното тело 

Жените сакаат со ушите, сте слушнале стотици пати, нели? За да ја натерате да се опушти и да биде поактивна во креветот, таа има потреба да слуша колку ја сакате и колку секси ја сметате. Комплиментите делуваат како афродизијак на дамите и ништо чудно таа да ослободи лавица во себе.

Марија Шерифовиќ и покрај дождот собра над 10 000 луѓе во Нови Сад - Еве дел од спектаклот (фото)

Поп ѕвездата Марија Шерифовиќ вчера вечер во рамки на фестивалот Тамбурица фест во Нови Сад одржа спектакуларен концерт.

И покрај лошите временски услови таа собра публика над 10 000 фанови.

Најчитани

Твитови