„Воинот на коњ“ ќе се преименува во Александар Македонски од хеленскиот антички период!

На денешната прес конференција на портпаролите на Владата, на новинарско прашање, дали спомениците од градскиот плоштад ќе бидат преместени во Солун, како што објавија грчките медиуми, Миле Бошњаковски изјави дека спомениците од 2014 година кои ја отсликуваат хеленската култура, ќе го добијат тој епитет.

"Воинот на коњ" ќе го преименуваме во Александар Македонски. Нема уривање на споменикот, тој останува како симбол за пријателство меѓу Македонија и Грција. Спомениците кои ја отсликуваат хеленската култура како историско наследство на светот, ке го добијат тој епитет. Ние не се срамиме да ги нарекуваме спомениците така како што се.“ - изјави Бошњаковски.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови