Шокантно: Факти за мобилните телефони кои дефинитивно ќе ве подзамислат дали цел ден ќе ги држите во рака!

Дали сте знаеле дека нашиот „животен сопатник“’ има 20 пати повеќе бактерии од рачката за пуштање вода во тоалет? Дали сте знаеле дека просечната личност го отклучува мобилниот телефон 110 пати дневно?

Мислите дека денешните телефони се скапи? Првиот мобилен телефон во Америка е продаден во 1983 година за цена од 4.000 долари

* 90% од мобилните телефони во Јапонија се водоотпорни, но и 100.000 телефони годишно паѓаат во вц шоља само во Велика Британија

* 4 милијарди луѓе користат мобилен телефон, додека 3,5 милијарди користат четка за заби

* 90% од пораките се читаат во првите три минути од испораката, па затоа помалку со изговорот „не ја видов пораката“ 

* 4,7 часа минува просечен Американец на својот „паметен“ телефон а 42,5 проценти од Бразилците попрво би се одрекле од вода и струја на еден ден, отколку од својот телефон

* 150 фотографии месечно прави корисник на мобилен телефон но и 33 проценти од „паметните“ телефони или се губат или се кршат.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови