Пејачи, актери, пријатели... се збогуваат со Илиевски преку социјалните мрежи (фото)

Пејачката Тамара Тодевска и водителката Весна бејби Петрушевска се меѓу познатите кои со емотивен статус на социјалните мрежи се простија од пејачот Влатко Илиевски.

„Друже мој најсакан. Ми го скрши срцето. Не те ни гушнав за роденден. Нека ти е светол патот. Се надевам дека ти е сега подобро. Ќе ми фалиш цел живот. Те сакам твојата Тами. Почивај во мир сино око мое“, напиша Тодевска споделувајќи фотографија со Илиевски од средношколските денови.

Водителката Весна Петрушевска објави дел од нивниот последен разговор на „Фејсбук.

Веста со неверување ја примија и актерот Вишар Вишка и раперот Слаткар кои изразија жалeње на социјалните мрежи.

Илиевски синоќа беше пронајден мртов во својот автомобил. Се уште не се познати причините за смртта.

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови