Драма: Нападната вработена и ограбена обложувалница во Тетово!

14 илјади денари биле одземени при разбојништвото од засега непознат сторител во спортска обложувалница на улицата „Илинденска“ во Тетово информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Според податоците разбојништвото се случило околу 21 часот при што во објектот, сопственост на М.Е. (38) од Тетово, била само една вработената. Непознатиот заканувајќи и се со пиштолот од фиока на касата одзел 12 илјади и 420 денари како и уште 2.000 денари што се наоѓале во чантата од вработената. Со одземените пари и клучот од касата непознатиот набрзина излегол од обложувалницата и со велосипед го напуштил местото.

Полицијата презема мерки и активности за расветлување на случајот и откривање на сторителот.

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови