Тешка сообраќајна несреќа: Загинаа две возрасни лица и три деца (фото)

Пет лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во Косово.

Портпаролот на полицијата за призренскиот регион Хазир Бериша соопшти дека сообраќајката се случила кај селото Брике во општина Сува Река.

Во тешката сообраќајна несреќа, која се случила напладне, загинале две возрасни лица и три деца кои се наоѓале во автомобилот „БМВ“ кој се судрил со автобус кој сообраќал на  релација Сува Река – Дуле. Косовските медиуми информираат дека до трагедијата дошло поради брзо возење на автобусот.

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови