Бизарно: 9-месечно бебе го лечеле на екстремен начин така што му забоделе 10 игли во главата! (ФОТО)

9-месечниот Мудасир Каримов се бори за живот во болницата во Таџикистан. Лекарите во неговото тело пронајдоа 10 игли. Мајката на детето откри игла во непцата на својот син и веднаш го однела во болница.

Лекарите пронајдоа вкупно десет игли во черепот на детето, во неговиот нос, нозете, вратот и градите. Лекарите заклучиле дека тоа не е случајно па семејствоото стравува дека тоа го направила или дадилката или некоја од роднините со намера да ги истера злите духови, пишува Дејли мејл.

Лекарите успеаја да отстранат 6 игли. „Последните две кои ги извадивме беа обични игли за шиење. Во телото на детето биле веќе некое време. Не ги чепкавме тие во черепот и стомакот зошто таа операција би траела предолго“, велат лекарите.

Додаваат дека нивна задача е да ги отстранат иглите, а полицијата ќе одлучу што натаму ќе се случува. Велат дека досега немале таков случај, но дека минатата година дете во Узбекистан починало и дека во неговото тело лекарите нашле 16 игли.

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови