По нападот каде брутално ја претепа Ријана, раперот Крис Браун повторно зад решетки: Обвинет за нов напад на девојка!

Американскиот музичар Крис Браун во четвртокот бил повторно уапсен, после својот концерт во Флорида.

Причината за апсењето наводно била поради фактот што нападнал фотограф, но потоа платил кауција од две илјади американски долари за да биде пуштен на слобода. 

Имено ова за Браун не е прв пат да има проблеми со законот, имено, тој пред девет години беше обвинет за физички напад на Ријана, со која тогаш беше во врска.

Тогаш Крис беше осуден на пет години условна казна и работеше социјална работа. За по само неколку месеци подоцана да биде уловен од страна на папараците како „дави“ непозната девојка на хотелска тераса. 

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови