Го нашла на интернет и го пробала: Рецептот кој ѝ го променил животот!

После неколку дена консумирање на овој рецепт, блогерката забележала дека има многу повеќе енергија, а забавениот метаболзам конечно оживеал. Таа за два месеци ослабела 7 килограми, затоа што консумирала помалку храна помеѓу оброците.

Потребни состојки:

* 1 dcl млеко

* 1 dcl вода

* 1 лажица чиа семе

* 2 лажици семки од лен

* 1 лажица мед

* цимет

* свежо, замрзнато или сушено овошје

* малку сол

* овесни снегулки

Подготовка:

Во сад сипете го млекото и водата а потоа додадете малку сол и овесни снегулки. Потоа почекајте малку за да омекнат овесните снегулки, а на крајот засладете ги со мед. Потоа додадете го чиа семето и семето од лен. На крајот додадете го циметот и овошјето по Ваш вкус.

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови