Лекарите откриваат страшна вистина: Еве што се случува со организмот кога ќе се откажете од млечните производи!

Од неодамна се' почесто се поставува прашањето дали млечните производи се корисни или штетни за организмот. Многумина се согласуваат дека тие треба да се консумираат во ограничени количини или дури во целост да се исклучат од исхраната.

Еве што се случува со телото кога ќе се откажете од млечните производи:

Вашата кожа ќе стане почиста

Млекото од крава содржи голема количина на стероидниот хормон - естроген, кој може да го стимулира активното производство на себум. Со тоа, доколку помалку јадете млечни производи, поголема е шансата дека ќе се ослободите од акните и масниот сјај на кожата.

Ќе ја намалите надуеноста во стомакот

Истражувањата покажуваат дека повеќе од 75 отсто од возрасните лица страдаат од нетолерантност на лактоза бидејќи човековото тело е генетички програмирано да го запре производството на ензими кои ја разложуваат лактозата кога доењето ќе престане. Вие можеби не го забележувате тоа, но веројатно по консумирање на млеко доживувате некои симптоми на нетолеранција, како надуеност или болки во стомакот.

Вашата тежина може да варира

Можете да изгубите или да добиете тежина, во зависност од тоа што ги заменува млечните производи во вашата исхрана. Млечните производи се богати со протеини и масти кои ви овозможуваат да чувствувате максимална ситост на подолг временски рок. Доколку се откажете од млекото, изберете храна која долготрајно го спречува чувството на глад како ореви, семиња, јајца и авокадо.

Видео туторијал: Направете си совршена пунџа за само една минута!

Casual пунџа е ин веќе неколку години и сеуште котира високо во светот на фризурите. Оваа опуштена фризура е одлична за дневна, но и вечерна варијанта. Во продолжение погледнете како сами да ја направите за само една минута...

На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма!

Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин на венчавката облечена во венчаница.

Снимката на која поранешната во венчаница упаѓа на најубавиот дел од церемонијата, со шминка и фризура станала вирална.

Daily Mail пишува дека поранешната девојка, која младоженецот го влечела за рака во еден момент паднала на колена, викала дека таа не е виновна за раскинувањето и дека тој мора да и се врати.

Погледнете:

Ова е актерката која ќе ја глуми принцезата Дијана во најскапата серија на „Нетфликс“

Актерката Ема Корин ќе ја толкува улогата на принцезата Дијана во хит - серијата „Круната“, објави „Нетфликс“.

Корин рече дека е исклучително возбудена и почестена што ќе му се приклучи на актерскиот тим за четвртата сезона.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

different hairs of the last 6 months, a wee compilation

A post shared by Emma Corrin (@emmalouisecorrin) on

„Серијата ја следам од првата епизода, а помислата дека ќе се приклучам на неверојатно талентирана актерска екипа е речиси надреална“, рече таа.

„Принцезата Дијана беше икона и нејзиното влијание врз светот сè уште е длабоко и поттикнувачко“, рече Корин.

Корин е брилијантен талент и веднаш нè освои кога му се приклучи на тимот како Дијана Спенсер“, рече авторот на серијата, Питер Морган.

Најчитани

Твитови