Заборавете на кафето: Овој напитиок ќе ве расони веднаш и ќе ви даде енергија за цел ден!

Тешко ви е да се разбудите? Кафето не ви делува? Пробајте ја оваа едноставна напивка која е здрава а воедно и ќе ве разбуди за само 10 минути. 

Како база користете половина литар сок од јаболка. Додадете две раце млад спанаќ (претходно добро измиен), две лажици лешници, една банана, една лажичка Matcha прав и една лажичка чиа семе. Можете да додадете и неколку капки стевиа или цимет за вкус.

Овој напиток испијте го на екс, наместо кафе.

Напомена: Напитокот е пожелно да го испиете веднаш, по што разликата ќе ја осетите за само неколку дена, а овој ритуал ќе ви стане замена за утринското кафе. 

Видео туторијал: Направете си совршена пунџа за само една минута!

Casual пунџа е ин веќе неколку години и сеуште котира високо во светот на фризурите. Оваа опуштена фризура е одлична за дневна, но и вечерна варијанта. Во продолжение погледнете како сами да ја направите за само една минута...

На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма!

Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин на венчавката облечена во венчаница.

Снимката на која поранешната во венчаница упаѓа на најубавиот дел од церемонијата, со шминка и фризура станала вирална.

Daily Mail пишува дека поранешната девојка, која младоженецот го влечела за рака во еден момент паднала на колена, викала дека таа не е виновна за раскинувањето и дека тој мора да и се врати.

Погледнете:

Ова е актерката која ќе ја глуми принцезата Дијана во најскапата серија на „Нетфликс“

Актерката Ема Корин ќе ја толкува улогата на принцезата Дијана во хит - серијата „Круната“, објави „Нетфликс“.

Корин рече дека е исклучително возбудена и почестена што ќе му се приклучи на актерскиот тим за четвртата сезона.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

different hairs of the last 6 months, a wee compilation

A post shared by Emma Corrin (@emmalouisecorrin) on

„Серијата ја следам од првата епизода, а помислата дека ќе се приклучам на неверојатно талентирана актерска екипа е речиси надреална“, рече таа.

„Принцезата Дијана беше икона и нејзиното влијание врз светот сè уште е длабоко и поттикнувачко“, рече Корин.

Корин е брилијантен талент и веднаш нè освои кога му се приклучи на тимот како Дијана Спенсер“, рече авторот на серијата, Питер Морган.

Најчитани

Твитови