Руски експеримент кој ја заледува крвта - Погледнете што тестирале на луѓе! (видое)

Експеримент кој е започнат во 40-тите години од минатот век од страна неколку руски научници, на многумина им ја заледи крвта во вените, цел било да се тестира нов гас кој би требало да ја намали желбата за спиење кај испитаниците.

Пет лица за тестирање биле избрани, од сите држави непријатели биле подложени на овој неистражен гас. Сите се биле чувани и затворени во објекти каде внимателно се пратело како реагираат, зашто гасот во големи количини бил токсичен.

Просториите во кои престојувале биле полни со книги, храни и се она што им било потребно за да преживеат. Првите 5 дена се било во ред, но потоа настапило нешто шокантно.

Погледнете што се случило со овие луѓе:

 

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови