Очи во очи со смртта: Го сминала невремето но громот удрил во нејзиниот телефон! (ВИДЕО)

Додека Трејси Катлоу со телефон симала бура од својот прозорец воопшто не ни помислувала дека нешто ќе и се случи ниту пак што ќе сними.

На неверојатната снимка, која ја објави на Фејсбук се гледа моментот кога нејзиниот телефон го погодува гром. Шансите да се случи тоа е една  наспроти 700.000, а тоа да ви се случи додека држите телефон во рака е уште помала. Меѓутоа Трејси од Шкотска беше сведок на ова, речиси ретко но шокантно искуство. 

„Сакав да го снимам облачното небо, надевајќи се дека ќе фатам некоја молња, но не мислев дека ќе ме удри мене. Молњата удрила во продолжението за држење на маската на мојот телефон. Мислам дека тоа ми го спаси животот инаку телефонот ќе експлодираше. Немате поим колку е силна молњата, се уште чувствувам болка од малиот прст до лактот. Кога ме удри изгледаше како некое силно сино светло. Животот ми прелета пред очи, го фрлив мобилниот и почнав да врескам“, изјави Трејси за сведски медиум. 

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови