Показател за сериозна болест: Доколку имате вакви ситни црвени акни по телото, веднаш посетете лекар!

Црвени точки, акни или како и да ги наречете, се појавуваат по телото поради одредена причина - односно се последцица на интолеранција на глутен.

Имено, секој организмот неможе да го совлада глутенот на ист начин, а науката докажа дека ова е еден вид на интолеранција.

Доколку желудникот неможе да ја преработи храната која содржи глутен, вашите црвеа добиваат воспаление ке подоцна се одразува на кожата. Затоа глутенот се поврзува како причинител за различни кожни заболувања како што се екцем и псоријаза. Овие состојби се показател дека имуниот систем создава антитела кои предизвикуваат сува кожа и чешање.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови