Исповед на поранешен играч на Арсенал која го шокираше светот: „Татко ми, ми даде дрога на 12 години“

Поранешниот играч на Арсенал и Ливерпул, Џермејн Пенант, наскоро ќе објави автобиографија, во која ќе откри многу интересни детали од својот живот.

Една од најинтересните приказни се однесува за конзумирање на марихуана, за што Пенант вели дека никогаш повеќе нема да проба.

„Дрогата не ме привлекува. Никогаш не сум се дрогирал, но само еднаш пробав марихуана. Тоа беше кога имав 12 години. Татко ми донесе марихуана и по неколку минути, јас лудував по станот“, открива Пенант.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови