Билка која сите ја имате дома но не ги знаете нејзините благодети: Лечи уринарни инфекции, алергии и делува смирувачки!

Најдобар начин е да ставите свежи или суви листови во жешка вода и да ја вдишувате пареата. Од ловоровиот лист има многу повеќе корист отколку само ставањето во храната за да и даде арома.

Тој го успорува стареење, смирува, помага во борбата против бактериите, ги лечи дишните патишта. Ловоровиот лист е чудотворна билка и штета е да се користи само како додаток во исхраната.

Ова се само неколку начини како да го користите за подобрување на вашето здравје:

* Помага при чувство на мачнина и замор, расонува – комбинацијата на хемикалии во ловоровиот лист делува смирувачки на телото и психата. Се што треба да направите е да запалите неколку листови во просторијата и да го вдишувате тој чад. Но, тоа не го правете пред спиење бидејќи мирисот на запален ловоров лист ќе ве разбуди.

* Ловоровиот лист исто така е стимуланс за дишните патишта и може да помогне при исфрлањето на секретот од плуќата. Најдобар начин е да ставите свежи или суви листови во жешка вода и да ја вдишувате пареата – да се инхалирате. Помага и мачкање со масло од ловор по градите. Тоа лечи и алергии и астма.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови