Турскиот заводник Бурак Озчивит со најискрено интервју досега: За кариерата и многу детали за бракот со Фахрие!

Турскиот заводник Бурак Озчивит во последното интервју за турскиот весник „Хуријет“ освен за неговата професионална кариера проговори и за брачниот живот со актерката Фахрие. 

Дали ви смета што сте толку убави, можеби вашата личност не доаѓа до израз поради тоа?

„Не. Бидејќи глумата е поврзана само со улогата што ја играте. Треба да станете личноста што ја играте. Кога ќе успеете, никој не те гледа повеќе вистински, туку личноста што ја играш“.

Како е твојот брак?

„Одлично. Фахрие е моја единствена“.

Читате ли доста невистини за вас?

„Станувате наутро, го отворате вести и не верувате во она што го читате“.

Како реагирате на лажни вести?

„Никогаш не реагирам на тоа. Не ги негирам ниту на социјалните мрежи. Луѓето ќе дознаат дали тоа не е вистина когатогаш“.

Каде одиш да се одмориш од сè?

„Не можеме да се одмориме во Турција. Пред тоа патував низ земјата, но сега немам многу слобода. Фахрие и јас сакаме да  да се качиме на мотор и да се возиме низ градот. Се качуваме и возиме до плоштадот Султан Ахмет“.

Како започна вашата врска со Фахриe?

„Се започна во заедничката серија “Каликуша”. Заедно снимавме филм. Потоа се вљубивме“.

Дали е љубоморна?

„Фахрие? Не, воопшто.

И таа е многу убава и секси жена. Дали вие сте љубоморни?

„Има голема љубов и почит меѓу нас. Ја знам нејзината работа, додека и таа мојата. Затоа, нема место за љубомора меѓу нас“.

Бебе?

„Тоа е судбина. Во моментов, не планираме“.

Како ја побаравте за жена?

„Фахрие го подготвуваше мојот роденден. Сакаше да ме изненади. Се разбира дека сфатив сè. Кога дојде до неа роденденската торта, го виде прстенот и остана во шок. Таа го планираше мојот роденден и ја прашав. Штом го виде прстенот, таа почна да плаче“, завршува познатиот турски актер Бурак Озчивит.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови