Три руски рецепти за брзо слабеење!

Ова се додатоци на диетата за слабеење но и добро здравје!

Најароматичниот зачин на планетата – циметот, својата употреба ја најде во сите светски кујни како составен дел на слатките, но исто така тој се користи во традиционалната медицина кај лица кои имаат проблеми со прекумерна тежина.

Со земање само половина кафена лажичка цимет на ден, дијабетичарите можат значително да го намалат нивото на шеќер во крвта. Експериментално е докажано дека циметот ги намалува мастите и лошиот холестерол, има фунгицидно дејство, ги уништува габите и го спречува нивниот раст.

Утрински чај

Утринскиот чај ќе биде уште повкусен ако додадете цимет, што што тој ќе стане природен пијалок за слабеење. Уште подобро ако во чајот додадете и мед.

Попладневна ужина

Во попладневните часови на циметот и медот додадете им и ѓумбир. Цимет и ѓумбир се уште една добра комбинација за губење на тежината. Во две кафени лажички мед измешајте половина лажиче цимет и половина лажиче ѓумбир. Ова може да го намачкате на тост за време на ужина.

Вечерен пијалок

Во вечерните часови, се препорачува да се зовријат 200мл вода со еднави делови на мед и цимет, по половина лажиче. Пијте половина час пред спиење.

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови