Мажи внимавајте: Доколку избегнувате секс, ви се заканува еректилна дисфункција!

Мажите кои мошне ретко водат љубов имаат двојно поголеми шанси да доживеат еректилна дисфункција, се наведува во најновото истражување.

Развод. Работа. Патување. Семејство. Многубројни се причините поради кои вашиот сексуален живот може да страда. Некои работи кои ви се „закануваат“ без секс се:

Напади на нервоза. Сексот понекогаш служи како издувен вентил, а лицата кои апстинираат од сексот потешко ги поднесуваат стресните ситуации, како на пр. јавни настапи, од оние кои имале односи во изминатите две недели. Во текот на сексот, мозокот ги отпушта хормоните на „среќата“ кои ве опуштаат.

Мажи, поголеми ви се шансите за развој на рак на простата. Мажите кои апстинираат од секс ја пропуштаат заштитата која честата „употреба“ на простата ја пружа. Истражувањата покажале дека мажите кои често практикуваат секс имаат 20 отсто помали шанси за развој на рак на простатата. Причината е веројатна таа што во текот на ејакулацијата од простатата се отстрануваат потенцијално штетните материи.

Ослабен имунолошките систем. Недостатокот на сексуални активности може да го ослаби имунолошкиот систем. Лицата кои два пати неделно уживаат во сексот, уживаат и во 30 отсто зголеменото отпуштање на имуноглубинот (ИгА), кој е првата линија во одбраната на организмот од вирусите.

Мажи, ви се заканува еректилна дисфункција. Мажите кои мошне ретко водат љубов имаат двојно поголеми шанси да доживеат еректилна дисфункција, се наведува во најновото истражување. Со оглед на тоа што пенисот е мускул, редовниот секс може да одржува силна ерекција, токму како што вежбањето може да ги одржува мускулите силни.

Жените во овие хороскопски знаци поместуваат планини поради љубов!

Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат.

Овен 

Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот.

Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не.

Близнаци

Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства.

Вага

Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат дека толку многу ги сакаат партнерите што сѐ би направиле и дале за нив. На тој начин всушност го изразуваат своето воодушевување.

Стрелец

Овие жени често се сурови во своите врски, но се заљубуваат до уши и сакаат со цело свое срце. Во почетокот на врската доживуваат големи налети на страст. Тие се свесни дека можеби ќе бидат повредени и дека врската нема да трае долго, но сеедно страствено влегуваат во неа.

Риби

Тие се многу искрени и емотивни. Кога некој сакаат, нема да играат игри и нема да калкулираат дали ќе бидат повредени или не. Жените родени во овој знак имаат целосна доверба во партнерот и комплетно им се отвараат. Тоа е причната зошто често се повредени.

Лудост или храброст: Русин си го зема автомобилот од пајак служба! (ВИДЕО)

Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата.

Русинот сметал дека неговиот автомобил му бил незаконски одземен и не ја чекал сообраќајната полиција. Човекот веданаш превземал мерки за да си го врати возилото.

Седнал зад воланот ѝ покрај тоа што возилото веќе било кренато и поставено на камионот. Тој ги тргнал синџирите од гумите ѝ почнал да вози во рикверц.

Австрискиот претседател секој ден на работа патува со метро!

За разлика од повеќето свои колеги во светот, австрискиот претседател Александер ван дер Белен го користи градскиот превоз за да стигне на работа. Тој на својот Инстаграм профил објавил фотографија од утринското возење во метро.

 

Фотографијата за кратко време се рашири на социјалните мрежи. Луѓето ширум светот го пофалија Белен за ваквата своја постапка.

Најчитани

Твитови