Септември е месец на настинки: Спречете ги на време со овој природен напиток! (рецепт)

Велат дека септември, по јануари е најдепресивниот месец во годината. Одморите се завршени, а обврските започнуваат. Затоа, искористете го овој рецепт за да зајакнете навреме и да ја намалите можноста да добиете вирус или настинка.

Состојки:

2 портокали

1 грејпфрут

1/4 лимон со кора

рака гоџи бобинки

малку рендан ѓумбир

1/2 чаша вода

Подготовка:

Сите намирници изблендирајте ги, минута до две. Смутито мијте го наутро и навечер, барем десет денови. Сигурно ќе почувствувате дополнителна сила и енергија да го дочекате почетокот на есента здрави и енергични.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови