Задоцнил за лет па почнал да трчал по писта со цел да го запре авионот, по што бил приведен!

Маж , кој задоцнил за летот од Даблин , трчал по пистата кон авионот и викал по пилотот да запре.

 

Инцидентот се случил рано утрово во 7 часот , кога непознат маж бил уапсен откако трчал по пистата во пресрет на авионот и викал по пилотот да не полета и да го качи.

Претходно тој тропал по стаклата на терминалот и барал од вработените да го запрат авионот. Во еден момент успеал да им избега и истрчал на пистата каде се обидел да го запре авионот. Набргу пристигнале два полициски автомобила и едно комбе и мажот бил уапсен. Подоцна било објавено дека мажот доцнел 21 минута на авионот.

Од аеродромот во Даблин подоцна објавија соопштение во кое наведуваат дека маж и жена задоцниле на летот кон Амстердам со авион на Рианер , а мажот станал агресивен и се расправал со персоналот.

Според медиумите за првите шест месеци годинава од аеродромот во Даблин биле превезени 14,7 милиони патници.  

Најдобриот наставник во светот: Секој месец платата им ја давал на сиромашните ученици!

Наставникот Питер Табиќи од Кенија, кој својот поголем дел од заработката ја дава на сиромашни ученици, е избран за најдобриот наставник во светот. Неговата награда вредна милион долари, му е доделена во Дубаи.

Питер предава математика и физика, а 80% од неговата плата, тој ја донира за да им помогне на сиромашните ученици во селото Пвани.

Во ова село, кое се соочува со проблемите од типот на суша и глад, речиси третина од децата се сирачиња или имаат по само еден родител.

Табиќи (36) е избран меѓу 10.000 кандидати, од 179 земји. Водител на церемонијата на која тој ја добил наградата ја водел актерот Хју Џејман, пишува „Асоишејтед прес“.

Наградата ја установила фондацијата „Варки“ во Дубаи.

Со маска од ПАВЛАКА до неверојатен ефект!

Павлаката е производ кој поседува уникатни својства, кои се должат на нејзиниот балансиран состав од лековити материи, масти и витамини (А, Е, Б1, Б2, и Ц). Таа се апсорбира лесно и речиси не остава мрсни траги.Маските од павлака се идеални за сите типови кожа.

За приготвување на маската ви е потребно:

- една лажица павлака,

- една жолчка од јајце,

- една лажица алое.

Алое ќе најдете речиси во сите наши аптеки, во поголема опаковка, но ќе го употребите за приготвување на многу други маски.

Нанесете неколку слоеви од маската на лицето, деколтето и вратот ( штом се исуши едниот слој, нанесете нов ). После 20-30 минути исплакнете го лицето најпрво со топла, а после тоа со ладна вода. Маската има неверојатен ефект, подмладува, ја освежува и храни кожата.

Најчитани

Твитови