Постојат 6 облици и типови на вагина!

Можеби нема да ви се верува, но вагините се како и отисоците на прстите, не постојат две идентични вагини. Но, сепак постојат неколку основни типови на вагини, според нивната форма. Познато е дека жените се многу несигурни по прашањето за изгледот на својот најинтимен дел од телото, иако реални причини за тоа не постојат. 

Ова се основните врсти и облици на вагини:

Тесна вагина

Овој тип на вагина најчесто го имаат витките, слабите и по раст ситните жени. Ваквите вагини се поковчести од другите типови. Позитивната страна на овој тип на вагина е во тоа што истата е многу цврста и тесна, што овозможува сензационално сексуално искуство и силна стимулација. Но, иако овој облик ветува фантастичен секс, ако пенисот е премногу осетлив, може да предизвика и проблеми.

Вагина со дебели усни

Како што кажува и самото име на овој тип на вагини, станува збор за вагина со подебели усниод просекот. Овој тип на вагини најмноги ги возбудува мажите и ги наведува на орално задоволување на партнерката. Мажите тврдат дека ваквите вагини, дури и при пенетрација донесуваат поголемо уживање.

Вагина со испакнатини од депилација

Негувањето на интимните зони, секако е пожелно и позитивно прифатео од мажите. Но, побекогаш може да додјде до незгода. Хидратацијата на тие делови може да го реши проблемот.

Поширока вагина

При сексуалното возбудување секоја вагина се шири, но не се која вагина се шири исто. Некои се шират повеќе, други помалку. Кога на тоа ќе се додаде дека некои жени едноставни имаат пошироки вагини, се доаѓа до ситуација при која пенетрацијата е многу едноставна. Ова знае да ги наведе мажите да помислат дека нивниот полов орган е недоволно голем.

Вишок на кожа

Овој тип на вагини е карактеристичен, по вишокот на кожа, кој обично е нееластичен. Сопственичките на овој тип на вагини редовно ги мачи. Тие се во заблуда дека овој тип на вагина изглда старо и уморни или дека оддава впешаток дека жената неодамна многу ослабела. Меѓутоа, напразно се грижат, бидејќи на мажите тоа воопшто не им пречи.

Неуредна вагина

Последните истражувња покажаа дека на мажите воопшто не им пречат природни фризури на интимната зона, напротив, повеќето мажи ги наоѓаат посекси одколку мазните вагини. Но, сепак треба да имате во предвид, дека долгите влакна ќе го отежнат пронаоѓањето на одредени точкина задоволство, па затоа би можеле да ги ишишате, барем малку.

Уште едно засилување за Борусија Дортмунд: Пристигнува и Брант!

Напаѓачот на германската репрезентација ќе биде нов член на клубот од „Вестфален“. „Милионерите“ жестоко кренаа во летниот преоден рок. До сега потрошија околу 70 милиони евра и тоа за Пако Алкасер кој го откупија од Барселона, на Нико Шулц од Хофенхајм и Торган Азар од Мехенгладбах.

Иако Баер Леверкузен обезбеди пласман во Лигата на шампионите, сепак Џулија Брант се одлучи за чекор понапред. Преговорите помеѓу директорот на Дортмунд, Михаел Цорк и агентот на фудбалерот се веќе во тек, а најважно од се е дека играчот изразил желба да го облече дресот на „милионерите“.

Трансферот би требало да изнесува 25 милиони евра, колку што е откупната клаузула во договорот помеѓу Брант и „фармацефтите“. Реално, Германецот вреди многу повеќе, но Леверкузен мораше да ја прифати оваа клаузула кога го продолжуваа договорот со фудбалерот.

2 работи што се неопходни за долга и среќна љубов

Сигурно не постои рецепт за среќна врска, но постојат некои работи без кои врската не би успеала. Доколку сакате да дознаете дали вашата врска има потенцијал, размислете дали ги има следниве 2 нешта.

1. Слични особини

Веројатно сте слушнале дека спротивностите се привлекуваат, но ако гледате на долгорочен план, потребно е да имате некои сличности со партнерот. Односно, потребно е да делите одредени ставови и погледи за животот. Сепак, доколку сте различни, не значи дека вашата врска е осудена на пропаст. Најважно е да наоѓате компромис и меѓусебно да се надополнувате.

2. Сексуална компатибилност

Доколку сте компатибилни и уживате во интимноста, сè друго може да функционира. Без сексуална компатибилност, врската ќе страда, без разлика колку добро се согласувате во другите области.

НАСА планира првата жена да ја прати на Месечината до 2024 година

НАСА планира првата жена да ја прати на Месечината до 2024 година благодарение на дополнителни приливи во буџетот кои ги одобри американскиот претседател Доналд Трамп, пишува Си-ен-ен.

„Само 12 луѓе оделе по Месечината. Сите биле мажи и сите биле Американци“, вели директорот за комуникации на НАСА, Нетини Инклан, додавајчи дека послениот човек на месечината чекорел во 1972 година.

Наведува дека ни една жена никогаш не чекорела по Месечината.

 

Доналд Трамп во понеделникот откри дека ќе издвои дополнителни 1,6 милијарди долари за НАСА за да можат да „се вратат на Месечината“.

„Под моја управа ќе ја направиме НАСА повторно голема и ќе ја вратиме на Месечината, потоа одиме на Марс“, објави Трамп.

Зголемувањето на буџетот е по иницијалното барање на НАСА за 21 милијарди долари што ќе овозможи повторно враќање на Месечината.

Администраторот на НАСА Џим Бриденстајн изјави дека инвестицијата ќе овозможи НАСА да тргне напред во дизајн, развој и истражување.

Најчитани

Твитови