Една фотографија и го променила животот: Ја сликал како проси, за подоцна да стане најбараниот детски модел во светот! (ФОТО)

14 мај 2016-та година бил судбоносен ден за малата Рита од градот Лукбана. 

Дванесгодишното девојче просело на улица кога ја сликал фотографот „Tofer Kinto Burgos“, за две години покасно нејзиниот живот драстично да се промени и таа стане глумица и манекенка. 

Девојче од домородните „BLEMIL Bahau“ просела како би им помогнала на своите родители.

„Бевме воодушевени од нејзината убавина“, раскажува фотографот Тофер Кинто Бурго, додека опишува како прв пат ја здогледал Рита. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

📷kenan rubel bilagot Abagan

A post shared by Rita Gaviola (@iamritagaviola15) on

Фотографијата на интернет е споделена повеќе и илјада пати. Корисниците се сожалиле на девојчето и почнале да собираат пари за нејзиното школување. Медиумите исто така пројавиле интерес околу неа, па така се појавила и во филипинското „Големиот брат“. Шоуто и помогнало да стане ѕвезда низ целата земја. 

Денес на Инстаграм ја следат повеќе од 100. 000 луѓе. Благодарение на нејзината убавина, таа се спасила од сиромаштијата. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

No rain no rainbow 🌧️🌈

A post shared by Rita Gaviola (@iamritagaviola15) on

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови