Видео кое остава без здив: Проба да постигне рекорд по одење на јаже но за влакно спаси жива глава! (ВИДЕО)

Соборувањето на рекордот во должина независно одење по јаже нависина од 290 метри за малку ќе завршеше трагично за канадскиот авантурист Спенсер .

Само што почна да оди по јажето растегнат над кањонот Скамиш во Канада, 26 годишниот Спенсер изгуби рамнотежа., клизна и падна. Среќа, успеа да се фати за јажето и да спаси жива глава.

 

 

Но, итро се крена, повторно тргна и ја помина целата должина од 64 метри, рушејќи го така стариот светски рекорд за 2 метри.

- Несомнено стравот од пад е тоа што ве држи во живот додека сте на јажето. Да не успеев да се фатам, по 7 секунди слободно паѓањеќе бев на дното од кањонот и ќе изгледав како згмечен компир, изјави гордиот Спенсер за Хафингтон Пост.

Тој е еден од оние шетачи по јаже кои не користат сигурносно јаже. некои поради тоа ги сметаат за луди.

Сепак, мора да му оддадете почит зошто се осуди на изведе ваква „лудост“.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови