Кои се најзлобните хороскопски знаци?

Секој човек има доблести и маани, но неколку знаци во Зодијакот се извојуваат од другите кога станува збор за нивните маани и злоба.

Девица

Девиците се перфекционисти по природа, луѓе кои бараат премногу. Без разлика колку и да им пружите, за нив не е доволно. Тешко е да го препознаете нивното вистинско лице. Умеат вешто да се кријат под маска додека ви подготвуваат нешто позади грб и никогаш не знаете кога ќе ве предадат. Повеќето Девици се големи нарциси кои немаат чувства за другите, мислат само на себе.

Скорпија

Скорпиите се посесивни и љубоморни, а тоа често ги поминува границите на нормалата. Едноставно, можат да ве задушат. Бидете особено претпазливи доколку им згрешите бидејќи знаат да бидат големи непријатели. Многу се итри и рационални. Најчесто се незрели. Родените во знакот Скорпија се големи злопамтила кои се осветољубиви.

Јарец

Убедливо најстудениот хороскопски знак. Јарецот не знае да покаже емоции со што може да ги оттргне луѓето од себе. Можеби не знае ни да сака. Мрачни се и честопати кукавици. На нив не можете да сметате за ништо. 

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови