Платил неворојатни 8 милиони долари за регистерска табличка!

Индискиот бизнисмен Балвиндер Сахани, кој живее во Дубаи, на аукција купил регистарската табличка со број 5, за која издвоил неверојатни 8 милиони долари.

Причината за ова трошење огромна количина на пари за нешто такво, тој го оправдува со задоволување на неговата колекционерска страст.

“Обожавам да собирам уникатни регистерски таблички и сум многу горд што ја купив оваа на која пишува D5”, изјави Балвиндер Сахани.

Тој додава дека бил подготвен да плати и повеќе, а сумата би можела да оди и “од 50 до 100 милиони долари” за табличка која “ќе му ја фати окото”.

Инаку, Сахани е сопственик на интернационална компанија за трговија со недвижнини, а купувањето на регистерски таблички му е огромна пасија.

Минатата година купил регистерска табличка со бројот 9 за шест милиони евра, а досега има собрано десет уникатни таблички. Новата табличка планира да ја стави на својот Rolls Royce автомобил.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови