Платил неворојатни 8 милиони долари за регистерска табличка!

Индискиот бизнисмен Балвиндер Сахани, кој живее во Дубаи, на аукција купил регистарската табличка со број 5, за која издвоил неверојатни 8 милиони долари.

Причината за ова трошење огромна количина на пари за нешто такво, тој го оправдува со задоволување на неговата колекционерска страст.

“Обожавам да собирам уникатни регистерски таблички и сум многу горд што ја купив оваа на која пишува D5”, изјави Балвиндер Сахани.

Тој додава дека бил подготвен да плати и повеќе, а сумата би можела да оди и “од 50 до 100 милиони долари” за табличка која “ќе му ја фати окото”.

Инаку, Сахани е сопственик на интернационална компанија за трговија со недвижнини, а купувањето на регистерски таблички му е огромна пасија.

Минатата година купил регистерска табличка со бројот 9 за шест милиони евра, а досега има собрано десет уникатни таблички. Новата табличка планира да ја стави на својот Rolls Royce автомобил.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови