Хороскопски знаци кои ќе ве изневерат штом им се пружи и најмала шанса!

Иако Близнаците важат за лидери кога е во прашање неверство, не се единствен знак во зодијакот кои знаат да изневерат штом имаат прилика.

ОВЕН

Овните се познати како многу страсни љубовници на кои сексуалната енергија им е исклучително важна. Бракот ретко ги смирува, напротив, многу припадници на овој знак лошо го поднесуваат. Либидото, главно, им е повеќе господар отколку слуга и многу често не се во состојба да го контролираат, вели хороскопот. Овните, поради ’запалената’ имагинација и страст, многу лесно се впуштаат во афера, па дури и го менуваат партнерот, особено ако „новата љубов" им  пружа поголема возбуда во креветот.

ВАГА

Поради својата неодлучност и прекумерната желба да остават добар впечаток, Вагите многу лесно ќе се впуштат во флерт, којшто често може да прерасне и во нешто друго. Припадниците на овој хороскопски знак се многу страсни, но во исто време мечтаат за филмска љубов која ќе им угодува во сè. Токму затоа лесно ’паѓаат’ на комплименти, што може да биде доста опасно.

СТРЕЛЕЦ

Уште еден огнен знак кој не може да замисли живот без секс. Ќе бидат неверни, но не поради емоции, туку исклучиво водени од либидото. Стрелците не гледаат на прељубата како на неморален чин, туку како спорт кој, едноставно, мора да го упразнуваат од време-навреме. Таков е нивниот  хороскоп - тие се хороскопски знак кој не трпи конвенции, лажен морал и општествени норми. Припадниците на овој знак обично водат сметка за својот изглед, а се познати и по шармот на којшто тешко кој може да одолее.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови