Неговите мускули не се од вежбање: Вбризгува масло во телото за да изгледа како бодибилдер!

Бразилскиот билдер наместо да вежба, во мускулите вбризгува масло. Валдир Сегато 48 градежен работник од Сао Паоло веќе долго време го практикува овој метод на зглемување на мускулите. Како што изјавил идол му е Шварценегер и сака да изгледа како него.

Тој започнал да инјектира супстанци во своето тело се со цел да ги избегне навредите кои ги добивал како мал поради неговиот слаб изглед. Тој најпрво вбризгувал синтол кое инаку е смртоносно масло, иако докторите му забраниле тој продолжува да го практикува овој начин да ги зголеми мускулите. 

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови