Пред и по фотошоп: Еве како вистински изгледаат холивудските ѕвезди!

Многу од јавните личности пред да објават фотографија додаваат одредени ефекти или ја обработуваат во Фотошоп.

Иако често ги гледаме средени со шминка и фрузура, познатите личности изгледаат многу поразлично.

Мадона

Кралицата на поп музиката, Мадона видно има посветол тен, а ги избришала и подоочниците.

Бритни Спирс

Лицето на пејачката е исчистено до перфекција и на обработената фотографија не можат да се видат брчките.

Џенифер Анистон

На обработената фотографија, познатата актерка нема ниту една брчка, а лицето и е нежно, негувано и свежо, додека во реалноста има поразличен изглед.

Анџелина Џоли

По обработката Анџелина Џоли има посветло лице, нема брчкиа нејзните очи изгледаат поотворено.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови