Кортни Кардашијан си фати ново момче: Овој пат 20 години помлад од неа! (ФОТО)

Извесно време се шушка за новото момче на 39-годишната Кортни Кардашијан, коe е речиси дупло помладo од неа...

Лука Сабат е 20-годишното момче со кое Кортни во повеќе наврати беше поврзувана, откако го остави згодниот 25-годишен Јунес Бенџима.

Последно беа забележани како излегуваат од ресторан и се упатуваат на заеднички шопинг низ Беверли Хилс.

Лука во 2015-та година се има појавено на писта, во улога на модел за Yeezy, брендот на Канје Вест, а со Кортни се запознал преку Кендал Џенер, со која се знае преку модниот свет.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови