Официјално почна со работа ресторанот на Саша Ковачевиќ: Платите на вработените ги оставија без зборови сите!

Поп ѕвездата Саша Ковачевиќ отвори ресторан во Нов Белград, а во него вложи повеќе од милион евра.

Меѓутоа, бидејќи најголем проблем бил персоналот, односно добри готвачи и келнери тој одлучил да го „одврзе ќесето“.

„На Саша најважно му беше да најде добри готвачи, па гостите освен во одлична атмосфера да можат да уживаат и во храна со висок квалитет“ открива изворот за „Ало“ и додава:

„Ковачевиќ вработи пет готвачи, а како што слушнав нивната плата е 1000 евра. Што се однесува до келнерите и останатиот персонал платата е до 500 евра. Во ресторанот ќе има 30 вработени не сметајќи ги надворешните соработници. Најде и искусни менџери кои ќе му ја водат работата“ вели изворот.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови