Дали знаете за што служи овој детаљ на женските капути?

Дали некогаш сте се запрашале за што служи лентата со копче на рамената на вашата кожна јакна или капут?

Една девојка на Твитер ја открила вистинската намена на овој детаљ кој не е само естетски. Имено, Франческа Хорсбург отсекогаш се прашувала зошто постојат овие ленти со копчиња кои ги имаат некои модели на кожни јакни, капути и мантили, а штом ја дознала целта, своето сознание го споделила на Твитер. 

"Лентата е тука за да ја држи рачката од вашата чанта за таа да не ви се лизга од рамениците", напишала Франческа.

Набрзо потоа, фотографијата собрала над 100 илјади лајкови, а многумина коментирале како воопшто и не би помислиле на нешто вакво. Овој детаљ на капутите потекнува од војничките јакни на кои ваквите детали им служеле за прицврстување на муницијата.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови