Сообраќајка која го кошта многу: На Дарко Лазиќ му се заканува затворска казна од 5 години!

Дарко Лазиќ кој доживеа тешка сообраќајна несреќа полека оздравува, но му се заканува и затворска казна.

Во медиумите се проширија вести дека пејачот возел без возачка дозвола, но и дека бил пијан.

„Таа ноќ кога излетал од патот Лазиќ возел со брзина 150 км на час поради кои ќе добие 4 казнани поени, ќе мора да плати казна од 10 до 20 000 динари. Тој возел без возачка дозвола, со што ќе добие уште 14 казнени поени. Меѓтутоа, тоа не е се,  него го чека и парична казна од 100 до 120 000 динари или 15 до 60 дена затвор“ вели извор за „Ало“ и додава:

Сите прекршоци на Дарко

11 2013 возење автомобил со истечена регистрација

19.03. 2015 надвор од Белград во ненаселно место возел 80км на час што е повеќе од дозволено.

20.04.  2015 возење без возачка дозвола

22.05. 2015 возење под забрана

07.07.2015 возње под забрана и без возачка дозвола

11.08.2016 неправилно паркирање

22.11.2016 во местото Умчари возел 20, 30 километир побрзо од дозволеното во тоа место.

26.11 2016 полицијата му пишала казна за неправилно паркирање на аеродромот во Белград.

7.12 2016 казнет е 15 000 динари и 1500 динари бидејќи не сакал да каже на кого припаѓа автомобилот кој е регистриран на негово име, а кое поминало на црвено на семафори.

18.12.2017 неправилно паркирање

17.04 2018 за возење без возачка дозвола и брзо возење

23.10. 2018 возење без возачка дозвола и брзо возење

Жените во овие хороскопски знаци поместуваат планини поради љубов!

Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат.

Овен 

Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот.

Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не.

Близнаци

Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства.

Вага

Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат дека толку многу ги сакаат партнерите што сѐ би направиле и дале за нив. На тој начин всушност го изразуваат своето воодушевување.

Стрелец

Овие жени често се сурови во своите врски, но се заљубуваат до уши и сакаат со цело свое срце. Во почетокот на врската доживуваат големи налети на страст. Тие се свесни дека можеби ќе бидат повредени и дека врската нема да трае долго, но сеедно страствено влегуваат во неа.

Риби

Тие се многу искрени и емотивни. Кога некој сакаат, нема да играат игри и нема да калкулираат дали ќе бидат повредени или не. Жените родени во овој знак имаат целосна доверба во партнерот и комплетно им се отвараат. Тоа е причната зошто често се повредени.

Лудост или храброст: Русин си го зема автомобилот од пајак служба! (ВИДЕО)

Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата.

Русинот сметал дека неговиот автомобил му бил незаконски одземен и не ја чекал сообраќајната полиција. Човекот веданаш превземал мерки за да си го врати возилото.

Седнал зад воланот ѝ покрај тоа што возилото веќе било кренато и поставено на камионот. Тој ги тргнал синџирите од гумите ѝ почнал да вози во рикверц.

Австрискиот претседател секој ден на работа патува со метро!

За разлика од повеќето свои колеги во светот, австрискиот претседател Александер ван дер Белен го користи градскиот превоз за да стигне на работа. Тој на својот Инстаграм профил објавил фотографија од утринското возење во метро.

 

Фотографијата за кратко време се рашири на социјалните мрежи. Луѓето ширум светот го пофалија Белен за ваквата своја постапка.

Најчитани

Твитови