Нина Бадриќ ја откажа веридбата: Со емотивни објави на Инстаграм ја откри и причината!

 

Хрватската пејачка Нина Бадриќ неодамна ја откажа веридбата со нејзиното момче, Тино Брал.

Нина и Тино беа во врска една година, а потоа тој ја побара за сопруга на едно патување на Малдивите. Меѓутоа, изгледа пејачката го променила мислењето, бидејќи на својата рака повеќе не го носи вереничкиот прстен.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kada pada kiša budi nečije sunce 💖

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Доказ дека Бадриќ е слободна се и нејзините емотивни објави на „Инстаграм“...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#havegreatweekend 🙌🏻❤️

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови