Што возат македонските газди - кој вози најскапа кола? (ГАЛЕРИЈА)

Македонските газди на големи фирми нормално е да возат скапи автомобили. Дел од нив знаат навистина да уживаат во своите авто миленици. Некој вози кола од само 50.000 евра а некој од 500.000 евра. Во Скопје често се забележуваат луди автомобили со затемнети стакла, а од нив излегуваат скопските газди, кој со шофер кој сам. Ајде да видиме кој што вози и колку отприлка вредат тие автомобили:

Живко Мукаетов - Алкалоид - Мерцедес s500 – над 300.000 евра

Златко Леов - Леов Компани - Ферари f590 – над 300.000 евра 

Чедо Кочан - Трансмет - Мерцедес s63 amg – над 250.000 евра

Далибор Ѓошевски – Жито Велес – Порше Панамера над 100.000 евра

Силјан Мицевски – ГП Пелистер – Ауди a8  над 100.000 евра

Тоше Зафиров – Хотел Парк – Ауди а8 над 100.000 евра

Пеце Стојановски – Стентон Градба – Порше Панамера над 100.000 евра

1Зоран Заев – Цела Струмица – Ауди а8 над 100.000 евра

Диме Спасов – МТСП – Нема кола

Орце Камчев – ОРКА Холдинг – Мерцедес s500 над 300.000 евра

Сефер Цановски – ФОН – Бентли Continental над 250.00 евра

Владимир Тодоровиќ  - Тинекс – џип Lexus – над 100.00 евра

Латас – Сител – Џип Мерцедес – 80.000 евра

Борис Стојменов – Канал 5 – Порше Карера над 180.000 евра

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови