Што возат македонските газди - кој вози најскапа кола? (ГАЛЕРИЈА)

Македонските газди на големи фирми нормално е да возат скапи автомобили. Дел од нив знаат навистина да уживаат во своите авто миленици. Некој вози кола од само 50.000 евра а некој од 500.000 евра. Во Скопје често се забележуваат луди автомобили со затемнети стакла, а од нив излегуваат скопските газди, кој со шофер кој сам. Ајде да видиме кој што вози и колку отприлка вредат тие автомобили:

Живко Мукаетов - Алкалоид - Мерцедес s500 – над 300.000 евра

Златко Леов - Леов Компани - Ферари f590 – над 300.000 евра 

Чедо Кочан - Трансмет - Мерцедес s63 amg – над 250.000 евра

Далибор Ѓошевски – Жито Велес – Порше Панамера над 100.000 евра

Силјан Мицевски – ГП Пелистер – Ауди a8  над 100.000 евра

Тоше Зафиров – Хотел Парк – Ауди а8 над 100.000 евра

Пеце Стојановски – Стентон Градба – Порше Панамера над 100.000 евра

1Зоран Заев – Цела Струмица – Ауди а8 над 100.000 евра

Диме Спасов – МТСП – Нема кола

Орце Камчев – ОРКА Холдинг – Мерцедес s500 над 300.000 евра

Сефер Цановски – ФОН – Бентли Continental над 250.00 евра

Владимир Тодоровиќ  - Тинекс – џип Lexus – над 100.00 евра

Латас – Сител – Џип Мерцедес – 80.000 евра

Борис Стојменов – Канал 5 – Порше Карера над 180.000 евра

Жените во овие хороскопски знаци поместуваат планини поради љубов!

Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат.

Овен 

Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот.

Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не.

Близнаци

Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства.

Вага

Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат дека толку многу ги сакаат партнерите што сѐ би направиле и дале за нив. На тој начин всушност го изразуваат своето воодушевување.

Стрелец

Овие жени често се сурови во своите врски, но се заљубуваат до уши и сакаат со цело свое срце. Во почетокот на врската доживуваат големи налети на страст. Тие се свесни дека можеби ќе бидат повредени и дека врската нема да трае долго, но сеедно страствено влегуваат во неа.

Риби

Тие се многу искрени и емотивни. Кога некој сакаат, нема да играат игри и нема да калкулираат дали ќе бидат повредени или не. Жените родени во овој знак имаат целосна доверба во партнерот и комплетно им се отвараат. Тоа е причната зошто често се повредени.

Лудост или храброст: Русин си го зема автомобилот од пајак служба! (ВИДЕО)

Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата.

Русинот сметал дека неговиот автомобил му бил незаконски одземен и не ја чекал сообраќајната полиција. Човекот веданаш превземал мерки за да си го врати возилото.

Седнал зад воланот ѝ покрај тоа што возилото веќе било кренато и поставено на камионот. Тој ги тргнал синџирите од гумите ѝ почнал да вози во рикверц.

Австрискиот претседател секој ден на работа патува со метро!

За разлика од повеќето свои колеги во светот, австрискиот претседател Александер ван дер Белен го користи градскиот превоз за да стигне на работа. Тој на својот Инстаграм профил објавил фотографија од утринското возење во метро.

 

Фотографијата за кратко време се рашири на социјалните мрежи. Луѓето ширум светот го пофалија Белен за ваквата своја постапка.

Најчитани

Твитови