Ким Кардашијан и семејството итно евакуирани поради пожар!

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан заедно со своето семејство поради голем пожар била присилена да се евакуира од својот дом во Калабасас во Калифорнијa.

Пожарот брзо се проширил и заробил многу луѓе во куќите, автомобилите, дури и во подрумот на болниците, пишува Mirror.

Ким им се обрати на своите милиони пријатели на социјалните мрежи дека и било дозволено да се врати во домот само по неколку работи.

-Молете се за Калабасас, напиша Ким споделувајќи видео на кое се гледа пожарот.

Полицијата покренала евакуација за илјадници луѓе, а некои се извлечени од автомобилите и скривалиштата, пишуваат странските медиуми.

Ким јавно им се заблагодари на пожарникарите што ги ризикуваа своите животи за да ги спасат загрозените.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови