Пике мора да плати казна од 48.000 евра за брзо возење!

Дефанзивецот на Барселона, Пике, повторно се најде во проблеми со шпанската полиција поради пребрзо возење.

Пике во изминатите неколку години често е санкциониран поради пребрзо возење а овојпат е одлучено да биде жестоко казнет. Имено, Пике пред неколку дена доби нова казна со што ги премина максималниот број казнени поени за возачката дозвола.

Играчот на Барселона неодамна остана без возачка поради што со велосипед доаѓаше на тренинзи, а кога истата му е вратена не издржа долго без нова казна. Сепак, овојпат Пике ќе мора да плати голема сума бидејќи направи премногу прекршоци.

Според пишувањата на шпанските медиуми, Пике вчера доби известување дека мора во следните 15 дена да плати неверојатни 48.000 евра поради преминување на максималниот број на казнени бодови. Можеби ова малку ќе го „опамети“ што се однесува до возењето.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови