Новогодишно топло чоколадо со Калуа

Заборавете на топлото чоколадо кое сте го пиеле во некое кафуле, домашно приготвено топло чоколадо може многу лесно да се направи. Сè што ви треба се наоѓа во вашата кујна, а за да сето тоа добие посебен шмек ви препорачуваме мала доза на Kahlúa.

  • 2 чаши млеко
  • 2 лажици шеќер
  • 1 или половина лажица какао во прав
  • цимет (по желба)
  • калуа (по желба)
  • многу малку морско оревче
  • манчмелоу (за декорација)
  • карамела (за декорација)
  • чоколаден прелив (за декорација) 

Во сад ставете ги млекото, шеќерот, како и правот од какао, циметот и морското оревче на средна температура некаде до 2-3 минути. Откако ќе го извадите ставете калуа по желба. За декорација можете да користите мини манчмелоу, карамела или чоколаден прелив.

Приредете си едно ново искуство со нов вкус кој ќе ви биде омилен оваа зима.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови