Голема е разликата помеѓу љубов, секс и брак, еве и зашто!

Има голема разлика помеѓу љубовта, сексот и бракот. Погледнете која е таа.

Љубов: Кога погледите им се среќаваат во толпата.

Секс: Кога јазиците им се среќаваат во толпата.

Брак: Кога едниот крај на неговиот колан воопшто не може да се сретне со другиот и ништо не може да направи по тоа прашање.

Љубов: Кога сексот се нарекува водење љубов.

Секс: Кога сексот се нарекува со неговото вистинско име.

Брак: Каков секс?

Љубов: Предмет на разговор се имињата на неродените деца.

Секс: Кога предмет на разговор е кој што да направи за другиот.

Брак: Кога предмет на разговор е кој да ги измие чиниите.

Љубов: Кога тие делат еден со друг се што имаат.

Секс: Кога тој/таа ќе размисли два пати пред да даде заем на гругиот/а.

Брак: Кога на него не му текнува кај ја скрил платата.

Љубов: Ништо страшно ако не стигнеш до…крај.

Секс: Ако таа не успее – врската прекратува.

Брак: Што беше тоа оргазам?

 

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови