Како се сложуваат два исти хороскопски знаци во љубовна врска?!

Врската помеѓу два исти хороскопски знаци може да биде или совршена, или вистински пекол. Иако не сте идентични, ќе видите некои од своите најдобри и најлоши особини како се рефлектираат во вашиот партнер.

Овен-Овен

Кога ќе се сретнат два огнени знаци, често доаѓа до експлозија. Врската на два Овни може да биде незгодна ако дозволат да започнат постојано да се бодат со роговите. Но, ако дозволат импулсивниот партнер да ги инспирира, односот може да биде функционален.

Бик-Бик

Овој пар може да биде сосема компатибилен, затоа што двајцата честопати може да бидат домашни типови. Овие два земјени знаци претставуваат стабилност кога се заедно. Ако се караат, тоа е најчесто само поради пари.

Близнаци-Близнаци

Односот помеѓу два Близнаци може да биде исклучиво бурен и возбудлив. Сепак, двајца Близнаци не можат долго да издржат заедно.

Рак-Рак

Два Ракови можат да функционираат единствено ако секој од нив прифати дека поради себе има исто толку чувствителна и емотивна личност.

Лав-Лав

Врската помеѓу два Лавови тешко може да биде успешна, едноставно затоа што едниот или другиот секогаш ќе чувствуваат потреба да бидат главни. Рамнотежата може да се воспостави некое време, но вистинската еднаквост многу тешко.

Девица-Девица

Две Девици може да имаат совршена врска. Секој од вас има високи очекувања од другата страна. Тоа понекогаш доведува до недоразбирање, но почесто доведува до тоа едниот од вас двајца да му помага на другиот да биде подобра личност.

Вага-Вага

Овие два хороскопски знаци можат да бидат заедно само ако двајцата сфатат што е вредно за расправии, а што не. Секој од вас сака хармонија и попрво ќе попушти отколку да се расправа околу некои ситници. Вашата компатибилност зависи од тоа колку двајцата сте свесни на овој факт.

Скорпија-Скорпија

Иако за две Шкорпии важи дека можат да остварат многу добра комуникација и длабока поврзаност, во ситуации кога доаѓа до поголеми кавги и несогласувања, љубовниот пар може да стане склон кон вртење еден против друг наместо да настојува да ја смири ситуацијата и да комуницира на мирен и сталожен начин.

Стрелец-Стрелец

Тешко е два Стрелци да остварат стабилна врска, едноставно затоа што и двајцата сакаат да се натпреваруваат и имаат страв дека другиот ќе почне да му ја ограничува слободата. За среќа, и двајцата се многу искрени еден кон друг, што може да ја ублажи природната неспоивост.

Јарец-Јарец

Врската помеѓу два Јарци може да трае долго, бидејќи и двајцата се свесни дека на другиот му е потребен и жкивот надвор од врската. Бидејќи го почитуваат времето и работата на партнерот, двајца Јарци се во состојба полека да ја зацврстуваат длабоката врска во која делат заеднички вредности.

Водолија-Водолија

Иако можат да бидат одлични пријатели, кои се охрабруваат меѓусебно да ги водат внатрешните пориви, токму тоа може да биде пречка во емоционалната врска.

Риби-Риби

На прв поглед може да изгледаат како складен пар. Да ги планираат заедно своите соништа, но не ги остваруваат и тоа е најголемата пречка. Важно им е да не ја жртвуваат својата личност до точка кога стануваат ограничени или инертни.

Жените родени во овие знаци имаат најголема среќа во љубовта

Овие жени имаат најголема среќа во љубовта, бидејќи за нив не постои посесивност и љубомора.

Тие знаат како да се изборат со тоа и да уживаат во љубовта.

Овен

Тие се многу сигурни во љубовта и секогаш чекорат со главата горе. Тие се зафатени со себе и затоа се одлични и во врска бидејќи се многу зрели и силни.

Стрелец

Жените родени во овој знак се големи авантуристки кои уживаат во љубовта. За нив не постои љубомора, туку само љубов, страст и разбирање. Тие живеат во моментот и секогаш се посветени на тоа што го избрале.

Водолија

Тие се слободни души кои ја почитуваат и туѓата слобода. Во љубовта се многу посветени, но и индивидуалисти кои точно знаат што сакаат.

Флертувајте на ниво, жените ги открија правилата

Сигурно до сега ви се случило да сте излезени со друштво во некое кафиле и таму да здогледате девојка која ви се допаѓа.

За сигурен и успешен пристап ви ги даваме следниве совети:

Контактот со очите е најважен

Достигнете возбудување само со одржување на контакт со очи. Благо погледнување пропратено со блага насмевка.

Платете и го пијалокот, но на вистински начин

Немојте да и праќате светло пиво. Прашајте го келнерот, девојката што ви се допаѓа што пие и тоа пратете го. Доколку не можете да дознаете што пие, чаша шампањско е полн погодок.

Понудете го со пијалок и нејзиното друштво

Бидете фини кон нејзините другарки. Доколку се веднаш до неа, во тој случај и нив почастете ги со пијалок! Ќе изгледа многу безврска доколку не го направите тоа.

Не очекувајте ништо во замена за пијалокот

Почекајте на одговор. Мажите најчесто мислат дека ако им платат пијалок на девојките, дека тие треба со нив да разговараат. Не сте помислиле дека можеби ја вознемирувате. Секогаш гледајте на частењето како на несебичен гест. Тој освен фала и не заслужува ништо друго.

Замолете го келнерот да ве запознае

Не можете да знаете дали таа имала лош ден, дали сака да биде сама или можеби има супер ден и расположена е за нови познанстава. Келнерите во 99 отсто сигурно го знае тоа. Додека вие сте на непознат терен, келнерот веќе има поразговарано со таа личност, ако ништо друго додека нарачувала пијалок.

Бидете внимателни со комлиментите

Искрено, површни комплименти се одличен начин да го уништите расположението и да и направите да се чувствува непријатно. Во тој случај таа нема да ви верува на ништо што ќе и речете.

Само бидете опуштени

Кажете и “здраво” и започнете нормална комуникација. Не можете ни да замислите колку таквото нормално однесување може далеку да ве однесе.

Не значи не

Прифатете не како одговор

Списокот на нови министри ќе биде објавен во петок, но кого се ќе опфати?

Официјално не е соопштено, но ново име во неговиот кабинет ќе биде Горан Милевски, претседателот на Либерлано Демократската партија.

Тој не сака да коментира, но во телефонски разговор за Канал 5 изјави дека ЛДП очекува да добие министерство со ресор, што досега не беше случај.

-Не би сакал да коментирам. Одлуките за нови функционери е коректно да ги соопшти мандаторот, Зоран Заев. ЛДП очекува да добие министерство со ресор, Горан Милевски –пратеник и претседател на ЛДП.

Неофицијално, премиерот Заев предложил ЛДП да избере помеѓу култура и локална самоуправа. Но, сепак во партијата понаклонети биле кон ресорот локална самоуправа каде што се уште раководи Сухејл Фазлиу од партијата на Весел Мемеди.Зоран Шапуриќ од ЛДП кој раководи со министерството без ресор пак, се поизвесно е дека ќе ја отстапи функцијата на кадар на партијата на Мемеди. Со назначување на Милевски за нов министер, неговото пратеничко место во Собрание ќе го пополни пратеничка од СДСМ.

Она што е сигурно е дека култура, земјоделство и политички систем се тритересори кои сигурно ќе добијат нови министри. Според информации од ДУИ актуелниот министер за животна средина Садула Дураку ќе биде на чело на новоформираното министерство за политички систем, а неговото место во животна средина и просторно планирање ќе го пополни Насер Нуредини, син на бизнисменот Аки Нуредини.

На почетокот на идната недела најверојатно ќе се одржи и собраниската седница каде што пратениците ќе гласаат за новиот владин состав.

Од СДСМ не откриваат многу детали, освен дека до петок премиерот ќе ги соопшти промените кај високите функционери, а паралелно и на новите директори на државните институции.

Во меѓувреме од СДСМ најавуваат и внатрепартиски измени. Ветуваат дека во идниот период ќе се надгледува сработеното на функционерите на СДСМ. Доколку не ги исполнат очекуваните резултати од партиската програма,  тврдат дека од нив ќе бараат одговорност. 

За опозициската ВМРО ДПМНЕ целиот процес на реконструкција е само манипулација со која се прави ротација на актуелните функционери. И од албанскиот опозициски блок не веруваат на големи промени испоред нив се потребни предвремени парламентарни избори.

Најчитани

Твитови