Оваа актерка ја доби главната улога во филмот за куклата Барби!

Произведувачот на куклата Барби, компанијата Мател и филмското студио Ворнер Брос, во вторникот ја известија пошироката јавност за соработката во снимањето на филмот во кој главна улога има австралиската актерка, но и копродуцентка на филмот Марго Роби.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@elleusa cover coming soon! 🌴☀️🏄‍♀️🌊Thank you @ninagarcia xx

A post shared by @ margotrobbie on

Во соопштението не се наведуваат називот, датумот на почетокот на снимањето на филмот за куклата која оваа година полни 60 години.

Марго Роби, која во 2017. беше номинирана за Оскар наградата за улогата во филмот „Јас, Тоња“ изјавила дека се надева дека новиот филм позитивно ќе влијае врз децата и воопшто на публиката ширум светот.

„Барби им овозможи на момчињата и девојчињата да се замислат во различни улоги: од принцези до претседатели на држави“, изјавила Марго.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fun night last night at the Gotham Awards with #calvinklein #deepeuphoria #ad

A post shared by @ margotrobbie on

Од 1959. куклата Барби се појавила во повеќе од 200 професии, меѓу кои и астронаут, учител или роботски инженер.

Позитива на денот: Куче стана хит на социјалните мрежи поради преслаткиот начин на кој го пречекува сопственикот!

Златен ретривер стана хит на социјалните мрежи, откако е снимен како се радува на доаѓањето на својот сопственик.

Иако видеото трае неколку секунди, тоа беше доволно да освои бројни срца на љубителите на животни на Интернет.

Ким Кардашјан на мета на критичарите поради изгледот на 5 годишната Норт: Нашминкана како триесетгодишна девојка!

Семејството Вест уживаше во концертот по мисата во неделата. Иако Канје направи добра атмосфера на сцената, ѕвезда на денот беше неговата петгодишна ќерка Норт Вест. Норт Вест носеше црн фустан со бретели кој од страна имаше моден додаток во форма на пердуви, а во комбинација со црни чизми Д-р Мартинс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get it, Northie 🖤🙌🏽 Song: “Power” - Kanye West #SundayService

A post shared by Kardashian Jenner Kids FanPage (@dashkids) on

Многумина забележаа дека петгодишното девојче има професионална шминка, што го осудија преку социјалните мрежи бидејќи Ким Кардашјан неодамна изјави дека на галеницата ѝ дозволуваат шминка само кога игра додека е дома.

 

извор: Makfax

Најчитани

Твитови