Која е љубовницата на милијардерот Џеф Безос, поради која се разведува по 25 години брак!

„Инквајер“ известува дека љубовниците заедно патувале на егзотични дестинации со неговиот 65 милиони долари вреден авион, како и дека Џеф бил тој кој ѝ праќал непристојни пораки и еротски фотографии.

Извршниот директор и основач на, во моментот највредната компанија на светот „Амазон“, Џеф Безос се најде среде афера и развод. Имено, откако Џеф тајно со месеци се гледал со поранешната телевизиска водителка Лорен Санчез и откако целата афера излезе на виделина, милијардерот објави дека се разведува по 25 години брак од сопругата, наградуваната писателка Мекензи Безос.

Џеф, според пишувањето на американските медиуми, Лорен, која е мажена за холивудскиот могул Патрик Вајтсел, почнале да се гледаат минатата есен.

„Инквајер“ известува дека љубовниците заедно патувале на егзотични дестинации со неговиот 65 милиони долари вреден авион, како и дека Џеф бил тој кој ѝ праќал непристојни пораки и еротски фотографии.

Но, извор близок на милијардерот изјавил за „Дејли мејл“ дека тој и сопругата вложиле големи напори за да го сочуваат својот брак, пред да одлучат да се разведат, и дека врската со Лорен почнала дури по одлуката за разводот.

Сепак, „Инкваер“ тврди дека ги следел Мекензи, Лорен и Џеф последните четири месеци и дека тоа бил нивен најголем истражувачки потфат во историјата на магазинот, вклучувајќи го фотографирањето на „вљубените птички“. Според нивните тврдења аферата траела дури осум месеце зад грбот на Мекензи Безос.

Лорен и Џеф се запознале пред неколку години во текот на едно снимање, а потоа биле забележани во исто друштво неколкупати, бидејќи нивните семејства се познаваат со години, што не е чудно имајќи предвид дека живеат во Сиетл.

Прегрнавте некого? Денес е светскиот ден на прегратката!

Денес се празнува светскиот ден на прегратката, неофицијален празник кој започнал да се одбележува во САД во 1986 година, а брзо бил прифатен од многу држави низ светот. Датумот 21 јануари бил избран бидејќи е на средината помеѓу Божиќ (католички) и Св. Валентин, кога се смета дека луѓето се подепресивни и емотивно истоштени.

Прегратката е начин да усреќите или утешите некого. Таа има инстантна моќ и позитивниот ефект се појавува веднаш и кај прегрнувачот и кај прегрнатиот. Со тој топол физички допир вие изразувате љубов, грижа, внимание, пријателство.

Не заборавајте дека никој не може да остане рамнодушен на искрена прегратка, па денес не ги штедете вашите раце и прегрнете што повеќе луѓе.

Сите ние можеме да го направиме светот подобро место за живеење преку споделување на прегратки и љубов.

Карлеуша во Кина: Близок извор на семејството, открива што навистина се случило на роденденот на Тошиќ!

Јелена Карлеуша пред неколку дена, отпатува кај сопругот Душко Тошиќ за да се обиде да ги испегла односите по аферата.

Без оглед на фотографиите кои Јелена ги постираше од роденденската прослава на Душко, на кои сите се дотерани како за на црвениот тепих и се’ изгледа како среќна семејна веселба, останува отворено прашањето дали тоа навистина е така?

„Јелена не е сигурна дали Душко всушност преминал преку се’ и и’ простил? Додека е во Кина, се чини се’ е нормално, но сепак се чувствува напнатост. Така беше до последниот ден од нејзиниот престој со нејзините ќерки, без разлика за што со сопругот за се’ разговараа. Кога отиде кај Душко, јелена беше убедена дека брзо ќе се надмине оваа ситуација, но по неколку часа поминати таму, таа сфати дека ништо веќе нема да биде исто како порано. Иако сите се убедени дека е поблиску до одлуката за надминување на ситуацијата најмногу поради ќерките Атина и Ника, кои се неговиот центар на светот.“ - изјавил за српските медиуми, извор близок до двојката.

Мама Тамара го престави синчето Дарен на јавноста!

Пред еден месец, Тамара Тодевска стана мајка по втор пат.

Викендов нејзините фанови а и медиумите го запознаа Дарен. Имено Тодевска на својот Инстаграм профил објави две фотографии од синчето.

Па што мислите на кого личи повеќе на мама или на тато?

Најчитани

Твитови