За што сонувате најчесто според вашиот хороскопски знак?

Ѕвездите можат да ви откријат многу повеќе отколку што мислите. Она што го гледате во вашите соништа може да ви каже многу за вашиот карактер. Иако е тешко да се каже што се случува во нечија глава, особено кога станува збор за соништата, сепак можете да дознаете нешто. Во продолжение погледнете кои се најчестите соништа на хороскопските знаци и што тие значат за нив.

Овен: Губење контрола

Како и секој Овен, вие сакате да бидете во најдобра форма. Поради ова често сонувате дека губите контрола или дека сте останале зад другите. Овој сон може да добие многу форми, а најчесто сонувате како сте изгубиле некој натпревар. Доколку сонот е добар, сонувате како сте победиле. Кога сте будни добро ги сфаќате нештата, но не и во вашите соништа.

Бик: Успивање

Биковите се често многу тврдоглави и брзаат да ги завршат нештата. Најверојатно често сонувате како добивате или губите пари, или како се успивате. Мала е веројатноста дека ќе доживеете неуспех поради вашите постапки, но нештата како успивањето навистина ве загрижуваат.

Близнаци: Игнорирање

Вие сакате да бидете слободни и да можете да кажете сè што сакате. Најчесто сонувате како сте во центарот на вниманието, како сите очи се вперени кон вас, но понекогаш сонувате како сте заробени и како заборавате кои сте. Кога станува збор за вистински кошмари, за вас најголем е да бидете игнорирани.

Рак: Предавство

Вие би направиле сè за луѓето во вашиот живот, без разлика дали ќе ви вратат во иста мера. Често вашите соништа се за љубов и среќа. Сакате да поминувате време со саканите, а во лошите соништа ви се случува спротивното. Можно е да сонувате како некој ве предава, а често сонувате и како умира некој ваш близок.

Лав: Загуба

Бидејќи сте Лав, сакате да контролирате и сите да гледаат во вас. Во вашите соништа често победувате на натпревари и ве третираат како крал или кралица. Сонувате дека го живеете животот што го сакате и дека сите ве обожуваат. Но кога сонот е лош, сонувате како го губите сето тоа.

Девица: Загуба

Можеби често ги иритирате другите, но го поправате тоа. Вашите соништа најчесто се губење на работното место, исполнување на вашите фантазии, а многу често сонувате и како не сте разбрани. Иако некој би сметал дека вашите соништа се здодевни, тие воопшто не ви пречат.

Вага: Стабилност

Вие секогаш ја барате правдата, емотивни сте, но понекогаш изгледате навистина студено. Кога сонувате сте многу поотворени и им дозволувате на другите да влезат внатре. Кажувате и правите нешта што никогаш не би ги направиле во реалниот живот.

Скорпија: Летање

Поради некоја причина, многу често сонувате дека можете да летате. Ова не е нешто што го очекувате од себе. Вие сте емотивни и често ви е удобно да правите нешта што ги заплашуваат другите.

Стрелец: Заробување

Многу често сонувате дека сте заробени или дека некој ве брка. Вие не можете да останете долго на едно место, па оваа мисла е всадена во вашата потсвест. Колку позаробено се чувствувате, толку почести се овие соништа.

Јарец: Задоволство

Вие сонувате за секаков вид задоволство. Често не можете да ги искажете вашите чувства во реалноста, но во соништата го правите токму тоа. Коа спиете станувате многу похрабри.

Водолија: Искажување

Веројатно најчесто сонувате како излегувате од вашата школка. Вие сте личност што не може да се пронајде себеси, ниту пак да се искаже. Поради ова во соништата сте личноста којашто сакате да бидете.

Риби: Заглавување

Вие сте навистина креативни и уникатни, но многу често сонувате дека сте заглавиле. Секогаш работите кон нешто повеќе, но понекогаш навистина се чувствувате заглавено, па ова чувство преовладува и во вашите соништа.

Жените родени во овие знаци имаат најголема среќа во љубовта

Овие жени имаат најголема среќа во љубовта, бидејќи за нив не постои посесивност и љубомора.

Тие знаат како да се изборат со тоа и да уживаат во љубовта.

Овен

Тие се многу сигурни во љубовта и секогаш чекорат со главата горе. Тие се зафатени со себе и затоа се одлични и во врска бидејќи се многу зрели и силни.

Стрелец

Жените родени во овој знак се големи авантуристки кои уживаат во љубовта. За нив не постои љубомора, туку само љубов, страст и разбирање. Тие живеат во моментот и секогаш се посветени на тоа што го избрале.

Водолија

Тие се слободни души кои ја почитуваат и туѓата слобода. Во љубовта се многу посветени, но и индивидуалисти кои точно знаат што сакаат.

Флертувајте на ниво, жените ги открија правилата

Сигурно до сега ви се случило да сте излезени со друштво во некое кафиле и таму да здогледате девојка која ви се допаѓа.

За сигурен и успешен пристап ви ги даваме следниве совети:

Контактот со очите е најважен

Достигнете возбудување само со одржување на контакт со очи. Благо погледнување пропратено со блага насмевка.

Платете и го пијалокот, но на вистински начин

Немојте да и праќате светло пиво. Прашајте го келнерот, девојката што ви се допаѓа што пие и тоа пратете го. Доколку не можете да дознаете што пие, чаша шампањско е полн погодок.

Понудете го со пијалок и нејзиното друштво

Бидете фини кон нејзините другарки. Доколку се веднаш до неа, во тој случај и нив почастете ги со пијалок! Ќе изгледа многу безврска доколку не го направите тоа.

Не очекувајте ништо во замена за пијалокот

Почекајте на одговор. Мажите најчесто мислат дека ако им платат пијалок на девојките, дека тие треба со нив да разговараат. Не сте помислиле дека можеби ја вознемирувате. Секогаш гледајте на частењето како на несебичен гест. Тој освен фала и не заслужува ништо друго.

Замолете го келнерот да ве запознае

Не можете да знаете дали таа имала лош ден, дали сака да биде сама или можеби има супер ден и расположена е за нови познанстава. Келнерите во 99 отсто сигурно го знае тоа. Додека вие сте на непознат терен, келнерот веќе има поразговарано со таа личност, ако ништо друго додека нарачувала пијалок.

Бидете внимателни со комлиментите

Искрено, површни комплименти се одличен начин да го уништите расположението и да и направите да се чувствува непријатно. Во тој случај таа нема да ви верува на ништо што ќе и речете.

Само бидете опуштени

Кажете и “здраво” и започнете нормална комуникација. Не можете ни да замислите колку таквото нормално однесување може далеку да ве однесе.

Не значи не

Прифатете не како одговор

Списокот на нови министри ќе биде објавен во петок, но кого се ќе опфати?

Официјално не е соопштено, но ново име во неговиот кабинет ќе биде Горан Милевски, претседателот на Либерлано Демократската партија.

Тој не сака да коментира, но во телефонски разговор за Канал 5 изјави дека ЛДП очекува да добие министерство со ресор, што досега не беше случај.

-Не би сакал да коментирам. Одлуките за нови функционери е коректно да ги соопшти мандаторот, Зоран Заев. ЛДП очекува да добие министерство со ресор, Горан Милевски –пратеник и претседател на ЛДП.

Неофицијално, премиерот Заев предложил ЛДП да избере помеѓу култура и локална самоуправа. Но, сепак во партијата понаклонети биле кон ресорот локална самоуправа каде што се уште раководи Сухејл Фазлиу од партијата на Весел Мемеди.Зоран Шапуриќ од ЛДП кој раководи со министерството без ресор пак, се поизвесно е дека ќе ја отстапи функцијата на кадар на партијата на Мемеди. Со назначување на Милевски за нов министер, неговото пратеничко место во Собрание ќе го пополни пратеничка од СДСМ.

Она што е сигурно е дека култура, земјоделство и политички систем се тритересори кои сигурно ќе добијат нови министри. Според информации од ДУИ актуелниот министер за животна средина Садула Дураку ќе биде на чело на новоформираното министерство за политички систем, а неговото место во животна средина и просторно планирање ќе го пополни Насер Нуредини, син на бизнисменот Аки Нуредини.

На почетокот на идната недела најверојатно ќе се одржи и собраниската седница каде што пратениците ќе гласаат за новиот владин состав.

Од СДСМ не откриваат многу детали, освен дека до петок премиерот ќе ги соопшти промените кај високите функционери, а паралелно и на новите директори на државните институции.

Во меѓувреме од СДСМ најавуваат и внатрепартиски измени. Ветуваат дека во идниот период ќе се надгледува сработеното на функционерите на СДСМ. Доколку не ги исполнат очекуваните резултати од партиската програма,  тврдат дека од нив ќе бараат одговорност. 

За опозициската ВМРО ДПМНЕ целиот процес на реконструкција е само манипулација со која се прави ротација на актуелните функционери. И од албанскиот опозициски блок не веруваат на големи промени испоред нив се потребни предвремени парламентарни избори.

Најчитани

Твитови