Колега на Неда Арнериќ проговори за причините поради кој актерката се обиде да се самоубие!

Српската актерка Неда Арнериќ која вчера се обиде да се самоубие била пронајдена во својот стан.

Нејзините колеги се изненадени и загрижени за нејзиното здравје. Нејзин колега истакна дека таа често психички паѓала по смртта на нејзиниот сопруг Милорад Мештеровиќ.

Еден од нејзините најблиски соработници и со кого поминувала најмногу време, Феѓа Стојановиќ откри дека Неда по смртта на нејзиниот сопруг дека психички паѓала.

„Јас апсолутно не знам ништо. Знам исто што и вие, пред малку во весниците. Не можам да и се јавам бидејќи е во болница. И посакувам се најдобро. Очигледно дека има депресија против која не може да се бори, а кога работиме претстава, Неда работи со голема љубов. Имаме закажни седум, осум гостувања и по Македонија и не знам уште каде. Се надевам дека брзо ќе оздрави и верувам дека тоа е поврзано со нејзината депресија, друго ништо не знам“ - вели Пеѓа за еден српски портал.

Откако актерката не се јавувала на телефонските повици нејзиниот брат пријавил во полиција, при што пристигнале пожарникарите, полиција и бравар, а Неда ја пронашле без свест со апчиња покрај неа.

Зошто ШВАЈЦАРСКОТО СИРЕЊЕ има дупки?

Постои научно објаснување зошто во швајцарското сирење има дупки, но и зошто во поново време тие дупки се сè помали.

Се работи за честици сено кои останувале во млекото дури и при термичката обработка. Кога сирењето зрее, во тој процес честичката сено околу себе создава меур од воздух, што резултира со познатите дупки.

Во последните години некои производители додаваат вештачки вакви честички, за да се осигураат дека во сирењето ќе има дупки. Причина за тоа е што модерниот начин на молзење на кравите и складирање на млекото е автоматизиран и под строги контроли, па затоа тешко се случува во млекото да остане честичка од сено.

ФОТО: Сораја ја вжешти атмосферата во претесното бикини

Една од најпопуларните Балкански старлети Сораја Вучелиќ очигледно го живее животот  на „висока нога“. Таа на своите фанови на социјалните мрежи постојано им споделува фотографии на кои се гледа како ужива на егзотични дестинации.

Старлетата летово се забавува и проведува со своите исто така секси пријателки во Марбеља, Шпанија.

Зошто ви е тешко да го преболите раскинувањето?

Зошто ви е тешко да продолжите понатаму со животот после раскинувањето на врската, иако сте свесни дека тоа било најдоброто можно решение и исход?

Раскинувањето не е лесен чекор, без разлика дали одлуката била взаемна, ваша или на другата страна. Сепак сте се разделиле од личност со која некогаш сте биле среќни, во која сте биле вљубени.

Има неколку причини зошто ви е тешко да го преболите и надминете раскинувањето:

Осаменост

Една од најчестите причини зошто на луѓето им е тешко да продолжат понатаму по раскинувањето е осаменоста за која стануваат свесни во моментот кога веќе го немаат партнерот покрај себе.

Осаменоста може да нѐ натера да почнеме да копнееме по личност која не била добра за нас.

Решение за ваквите моменти на криза е префрлање на фокусот. Најдобро е фокусот да го префрлите на себе, на нешто што ви причинува среќа, задоволство и радост. Искористете го ова слободно време за нешто корисно и продуктивно и не заборавајте – подобро е да сте сами отколку со некој кој не е добар за вас.

Изгубена самодоверба

Ако сте биле во врска со личност која не била добра за вас или не ви обрнувала внимание, можно е вие да сте почнале да ја губите самодовербата уште додека сте биле во таа нефункицонална врска.

Но, не е сѐ изгубено. Тоа била вашата реакција на таа личност и таа ситуација. Сега сте сами и целото внимание е насочено на вас и вашата добросостојба.

Опкружете се со луѓе кои ве сакаат и во го посакуваат само најдоброто, луѓе кои ве ценат и ве почитуваат, кои веруваат во вас и вашите способности.

Полека, полека, ќе избледи сеќавањето на тоа дека таа личност правела да се чувствувате лошо, а вие ќе најдете начин, механизам и метод да се сакате себе си и да ја одржувате таа љубов и почит кон себе.

Најчитани

Твитови