Ролат со банани, чоколадо и кекс: Без печење - готов за минути! (Рецепт)

Овој рецепт е едноставен, потребни се само неколку состојки и што е најважно- не се пече.

Потребни состојки:

300 гр. плазма или кекс

5 банани

150 гр. чоколадо за готвење

100 гр. маргарин

2-3 лажици шеќер

Подготовка:

1. Кексот издробете го што поситно,ставете го во чинија, додадете околу 50гр. омекнат маргарин, 2 банани и сето тоа добро соединете го. Смесата ставете ја врз фолија и потоа во фрижидер.

2. Стопете го шеќерот, додадете 3-4 лажици вода и чоколадото, па кога ќе се стопи чоколадото додадете го остатокот маргарин. Смесата извадете ја од фрижидер и развлечете ја. Премачкајте со половина од чоколадниот прелив. Одозгора наредете банани (нека бидат наредени долгнавесто како ==).

3. Преклопете ја кората од двете страни (преку бананите) до средина така да добиете два споени ролати. Остатокот од чоколадниот прелив намачкајте го врз ролатот.

Видео туторијал: Направете си совршена пунџа за само една минута!

Casual пунџа е ин веќе неколку години и сеуште котира високо во светот на фризурите. Оваа опуштена фризура е одлична за дневна, но и вечерна варијанта. Во продолжение погледнете како сами да ја направите за само една минута...

На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма!

Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин на венчавката облечена во венчаница.

Снимката на која поранешната во венчаница упаѓа на најубавиот дел од церемонијата, со шминка и фризура станала вирална.

Daily Mail пишува дека поранешната девојка, која младоженецот го влечела за рака во еден момент паднала на колена, викала дека таа не е виновна за раскинувањето и дека тој мора да и се врати.

Погледнете:

Ова е актерката која ќе ја глуми принцезата Дијана во најскапата серија на „Нетфликс“

Актерката Ема Корин ќе ја толкува улогата на принцезата Дијана во хит - серијата „Круната“, објави „Нетфликс“.

Корин рече дека е исклучително возбудена и почестена што ќе му се приклучи на актерскиот тим за четвртата сезона.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

different hairs of the last 6 months, a wee compilation

A post shared by Emma Corrin (@emmalouisecorrin) on

„Серијата ја следам од првата епизода, а помислата дека ќе се приклучам на неверојатно талентирана актерска екипа е речиси надреална“, рече таа.

„Принцезата Дијана беше икона и нејзиното влијание врз светот сè уште е длабоко и поттикнувачко“, рече Корин.

Корин е брилијантен талент и веднаш нè освои кога му се приклучи на тимот како Дијана Спенсер“, рече авторот на серијата, Питер Морган.

Најчитани

Твитови